UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Trzeba stworzyć realne perspektywy

Zakłady Mechaniczne w 1964 roku zakończą budowę szkoły przyzakładowej i wtedy opuszczą budynek przy ulicy Zamkowej, informował Dziennik Bałtycki z 21 lutego 1962 r.

Rozwój budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego w Elblągu oraz zwiększony zakres robót budowlano- remontowych stwarza duży popyt na wykwalifikowanych pracowników.
      Lukę tę zaczyna wypełniać istniejąca od czterech lat Szkoła Rzemiosł Budowlanych w Elblągu. Pierwsi absolwenci ukończyli szkołę w ubiegłym roku. Obecnie w szkole jest 240 uczniów.
      Szkoła mieści się, a właściwie gnieździ się w starym budynku przy ul. Wybrzeżnej. Ciasnota nie pozwala uruchomić trzech gabinetów naukowych. Dodajmy, że w tym samym budynku mieści się reaktywowane Liceum Torfowe, które na razie uruchomiło dwie klasy. W miarę rozwoju tych szkół ciasnota będzie powiększać się zwłaszcza, że od nowego roku szkolnego będzie tu dodatkowe uruchomione Wieczorowe Techniku Budowlane dla dorosłych.
      Budowa nowej szkoły przewidziana jest dopiero na okres przyszłej 5 –latki. Czy znaczy to, że nie mogą być zastosowane środki zaradcze? Rozwiązanie takie jest. Zakłady Mechaniczne w 1964 roku zakończą budowę szkoły przyzakładowej i opuszczą budynek przy ulicy Zamkowej. Kierownictwo szkoły budowlanej powinno przyczynić starania, ażeby już teraz uzyskać przydział tego budynku do czasu wybudowania własnego gmachu. Taka decyzja pozwoliłaby jednocześnie na uzyskanie kredytów na roboty adaptacyjne w obecnym budynku przy ul. Wybrzeżnej dostosowanie go do potrzeb internatu.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama