UWAGA!

Uroczyste święto 1 Maja

Sekcja organizacyjna, którą kieruje tow. Martwicki, opracowała już trasę pochodu i kolejność marszu zakładów pracy, szkół i instytucji, informował Głos Elbląga z 23 kwietnia 1954 r.

Miejski Komitet Obchodu 1 Maja intensywnie przygotowuje się do Święta 1-majowego. Na ostatnim posiedzeniu Komitetu poszczególne sekcje złożyły sprawozdanie ze swej pracy.
     Sekcja organizacyjna, którą kieruje tow. Martwicki, opracowała już trasę pochodu i kolejność marszu zakładów pracy, szkół i instytucji.
     W roku bieżącym trasa pochodu będzie wyglądać jak w roku ubiegłym. Kolumny zbiorą się na Placu Czerwonym, alei Świerczewskiego, ul. 1 Maja i Hetmańskiej, skąd udadzą się na ul. Grunwaldzką. Trybuna honorowa znajdować się będzie przy ul. Grunwaldzkiej obok Zakładów Taboru Kolejowego.
     Według projektu sekcji organizacyjnej czoło pochodu stanowić będą zakłady przemysłu ciężkiego z przodującą załogą Zakładów Mechanicznych. Za nimi pójdzie młodzież szkolna, sportowcy oraz inne zakłady pracy i instytucje. Wspólnie z załogami zakładów pracy – manifestować będą delegacje chłopskie i żołnierze ludowego Wojska Polskiego.
     Bardzo starannie przygotowuje program obchodu sekcja propagandowa pod kierownictwem tow. Tłustochowicza.
     W celu sprawniejszego działania sekcja propagandowa powołała do życia podsekcje: dekoracyjną, imprezowo-artystyczną, kulturalno-oświatową, radiofonizacji i ekip łączności miasta ze wsią. Zarówno sekcja propagandowa, jak i powołane podsekcje, opracowały już pierwsze plany imprez jakie odbędą się w dniu 1 i 2 maja.
     Tak np. zaprojektowano pokazy sportu, które odbędą się w parku Kajki na boisku „Stali” i na boisku przy ul. Grunwaldzkiej. Ponadto na boisku „Budowlani” i „Stali” odbędą się zawody piłki nożnej.
     Zorganizowane zostaną również imprezy artystyczne oraz zabawy ludowe. Występy artystyczne odbędą się między innymi w parku Modrzewie, Kajki, Bażantarnii na boisku przy ul. Grunwaldzkiej.
     Zorganizowane zostaną również stoiska książkowe z loterią fantową.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama