UWAGA!

W pełni lata

2008-07-25
Aktualizowany 2008-07-31 15:00

Aleja Świerczewskiego w Elblągu jest niewątpliwie jedną z najpiękniejszych ulic naszego miasta, informował Dziennik Bałtycki z 31 lipca 1958 r.

Trawniki i kwietniki, założone i utrzymane dużym nakładem kosztów i pracy, ustawione wzdłuż chodnika ławki oraz sąsiedztwo parku stwarzają w niej idealne miejsce spaceru i wypoczynku. W niedzielę i święta aleja staje się „deptakiem” naszego miasta.
     Obecnie, w pełni lata i sezonu turystycznego, kiedy Elbląg odwiedzany jest codziennie przez tysięczne rzesze turystów i wycieczkowiczów, reprezentacyjna aleja przedstawia opłakany widok. Chodnik rozerwany i dotychczas nie ułożony, na trawnikach i trotuarze sterty materiałów budowlanych i powyrywane krzewy. Prace, prowadzone przy naprawie ścieków, są na pewno konieczne, czy jednak nie można było prac tych rozpocząć i zakończyć przed sezonem letnim?
     Na domiar złego roboty prowadzone są w bardzo powolnym tempie i istnieje obawa, że w bieżącym sezonie będziemy musieli zrezygnować z wypoczynku i spacerów po tej pięknej lecz niestety… wonnej alei.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama