UWAGA!

W Suchaczu brudna plaża

Suchacz jest jedną z popularnych miejscowości letniskowych w powiecie elbląskim, informował Głos Elbląga z 17 czerwca 1958 r.

Malownicza wieś nad zalewem zapełnia się w miesiącach letnich liczną rzeszą urlopowiczów. Przyjeżdżają tu przeważnie rodziny pracowników PKP. Warunki odpoczynku są idealne, a okolice piękne.
     Jedynie „plaża” odstrasza przybyszów. Mała, zaniedbana, zaśmiecona łączka obok stacji kolejowej nie może nikogo zadowolić. Rzecz jasna przygotowanie właściwej plaży kosztowałoby wiele, a na to nas w tej chwili nie stać, ale po gospodarsku można poprawić dużo. Wystarczy wyrównać teren i oczyścić ze śmieci i odpadków. Tego właśnie należy oczekiwać od Prezydium GRN w Suchaczu, - gospodarza terenu.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • czyli bez zmian
 • I ja dodam że od ukazania się w tamtych czasach tego tekstu nic się nie zmieniło. W dodatku śmierdzi z tego strumyka jak z niemytej ci. .. .albo centrali rybnej. Czy władze Tolkmnicka nie mają zamiaru nic z tym robić ? Bo domniemywam że za kolejne kilkadziesiąt lat, nasze wnuki umieszczą w cyber przestrzeni identyczny tekst.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  S Elblonga jeztem(2008-06-17)
 • Burmistrz Tolkmicka spokojnie sobie śpi, tak jakby to nie dotyczyło jego gminy. Nie wspomne o drogach konczy się gmina Elbląg zaczynają się wertepy.
Reklama