UWAGA!

W ZBE rozwijają się nowe formy współzawodnictwa

Jerzy G. wezwał wszystkich kierowników budów do współzawodnictwa o najbardziej ekonomiczną budowę, zobowiązując się obniżyć koszt budowy o 5 zł na każdym m3, informował Głos Wybrzeża z 9 kwietnia 1954 r.

W toku realizacji zobowiązań na cześć II Zjazdu PZPR w Zarządzie Budowlanym w Elblągu zrodziły się nowe formy współzawodnictwa, które obecnie załoga stosuje i rozwija.
     Kierownik budowy przy ul. 1 Maja nr 15, 29, 31, 33 ob. Jerzy G. wezwał wszystkich kierowników budów do współzawodnictwa o najbardziej ekonomiczną budowę, zobowiązując się obniżyć koszt budowy o 5 zł na każdym m3. Kierownik mechanizacji ZBE Stanisław K. wezwał kierowników i inspektorów mechanizacji do współzawodnictwa o najlepsze osiągnięcia kierownika mechanizacji. Majstrowie Julian B. i Jan B. z budowy E-051 podjęli inicjatywę mistrza Szpetowskiego z Nowej Huty i wezwali majstrów z innych budów do współzawodnictwa pod hasłem: „Jestem gospodarzem na obiekcie, bo dbam o robotnika materiał i wykonanie planów.”
     Na innych budowach prowadzonych przez ZBE rozwija się współzawodnictwo pod hasłem: „Na moim odcinku pracy nie dopuszczę do wypadku”.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • TY OLAF JAK CHCESZ NAS UCZYC HISTORII ELBLAGOWA TO POGRZEB W DRUKACH Z PRZED 500 LUB 700SET LAT BO TO JUZ K.... JAST NUDNE
  • Lata stalinowskie - podobnie zreszta jak lata"hiterowskie" sa najmniej znanym powszechnie okresem w dziejach Elblaga. Robota Olafa jest O.K. - jeno niektore info wymagaja komentarza.Pozdrowienia
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    warmiak(2004-04-12)
Reklama