UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Więcej pociągów

Czas najwyższy usprawnić komunikację kolejową na linii Elbląg-Braniewo, informował Dziennik Bałtycki z 21 października 1958 r.

Sprawa połączeń kolejowych na linii Elbląg – Tolkmicko – Braniewo była już niejednokrotnie poruszana, stanowiąc główny temat współczesnych narad przedstawicieli PKP z władzami terenowymi miasta i powiatu. Jak dotąd, narady te nie dały żadnego rezultatu. Chcąc jechać z Elbląga do Tolkmicka lub Braniewa, ma się do wyboru dwa pociągi: albo o godz. 6,35 albo o… 15.15. Tak samo wygląda połączenie Braniewa i Tolkmicka z Elblągiem.
     Ta blisko 9-godzinna przerwa w komunikacji kolejowej jest prawdziwą zmorą tysięcy ludzi, mieszkających w różnych miejscowościach na trasie Elbląg-Braniewo, a zwłaszcza dla tych, którzy dojeżdżają do pracy. Między wyżej wskazanymi godzinami osoby, pragnące dostać się np. z Elbląga do Suchacza względnie z Tolkmicka do Nadbrzezia, mają tylko jedną możliwość wędrówkę piechotą.
     Sytuacja ta jest szczególnie dokuczliwa w sezonie, kiedy liczne rzesze wczasowiczów i turystów skazane są na wielogodzinne przesiadywanie w budynkach stacyjnych PKP. Kto raz zapozna się z warunkami komunikacji kolejowej na skądinąd atrakcyjnej linii Elbląg-Braniewo, ten nie prędko da się skusić na wycieczkę pociągami obsługującymi tę, trasę chyba… że musi. Tak jak mieszkańcy Nadbrzezia, Suchacza, Tolkmicka, Braniewa lub innych osiedli i gromad rozsianych dość gęsto na tym pięknym szlaku turystycznym.
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama