UWAGA!

Zajazd pod złamaną podkową

Na szlaku nad Zalewem Wiślanym biegnącym przez Tolkmicko i Frombork, nie ma ani jednego schroniska turystycznego, informował Głos Elbląga z 28 października 1963 r.

Ostatni numer (42) Magazynu Turystycznego „Światowid” zawiera ciekawy artykuł pt. ”Zajazd pod złamaną podkową”. Autorzy artykułu Jerzy Kopeć i Wiesław Danielak – omawiają w nim walory krajoznawcze malowniczej miejscowości nad Zalewem Wiślanym – Kadyn, oraz informują o mającym powstać w zabytkowym klasztorze schronisku turystycznym. Czytam tam m. in.:
     „Niszczejący fragment Kadyńskiego zabytku postanowiono odbudować i adaptować na noclegową bazę turystyczną. W starych murach znów pojawią się ludzie. Placówka kadyńska będzie spełniała szczególną rolę. Okolice Wysoczyzny Elbląskiej obejmujące pasmo między Elblągiem i Braniewem, należą do bardzo malowniczych i na pewno godnych zwiedzenia. Ale uchodzą za turystyczną pustynię. Na szlaku nad Zalewem Wiślanym biegnącym przez Tolkmicko i Frombork, nie ma ani jednego schroniska.”
     Oby to schronisko jak najszybciej powstało i naprawdę warto mu dać tak ciekawą nazwę, wiążącą się z miejscową legendą.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Zajazd ten nie powstal - z powodu protestu Kurii Biskupiej w Olsztynie. I slusznie. Kwestia druga - skad autorzy tego pomyslu wzieli legende traktujaca o zlamanej podkowie. Przed chwila przejrzalem kolejny raz "Ostpreussen sagen", nie ma slowka nawet na ten temat...Moze ktos zna szczegoly - prosze o informacje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    warmiak(2003-10-29)
Reklama