UWAGA!

Załoga Zakładów Mechanicznych umacnia więź z chłopami

Chłopi Jegłownika widząc serdeczną troskę robotników o dobro wsi zobowiązują się nie zawieść pokładanego w nich zaufania, informował Głos Elbląga z 16 kwietnia 1954 r.

Jak informuje korespondent Jan Mikołajewski, załoga Zakładów Mechanicznych im. gen. K. Świerczewskiego w Elblągu nawiązała ścisły kontakt ze spółdzielcami i chłopami indywidualnymi z Jegłownika.
     Robotnicy z Zakładów Mechanicznych pomogli spółdzielni produkcyjnej „Promień” założyć szklarnię, uruchomili pompę elektryczną oraz zobowiązali się udzielać wydatnej pomocy w przeprowadzeniu remontów maszyn rolniczych.
     Robotnicy oprócz pomocy udzielonej spółdzielniom nie zapominają o chłopach indywidualnych.
     Ale pomoc techniczna – pisze Jan Mikołajewski – nie wyczerpuje całokształtu działalności ekipy łączności miasta ze wsią Zakładów Mechanicznych. Robotnicy interesują się bowiem również pracą podstawowej organizacji partyjnej w Jegłowniku oraz życiem kulturalnym.
     Chłopi Jegłownika widząc serdeczną troskę robotników o dobro wsi zobowiązują się nie zawieść pokładanego w nich zaufania. Ukończą oni przedterminowo siewy, walczyć będą o jak najwyższą wydajność z ha – kończąc swój list korespondent Jan Mikołajewski.
     
oprac. Olaf B.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama