UWAGA!

Zamknięte

Jedyne dwa sklepy spożywcze przy ul. Orlej i Grochowskiej są zamknięte, informował Dziennik Bałtycki z dnia 18 lutego 1954 r.

Od kilku dni jedyne dwa sklepy spożywcze PSS i MHD za kanałem przy ul. Orlej i Grochowskiej są zamknięte z tym tylko, że sklep przy ul. Grochowskiej rano wydaje mleko przedsiębiorstwom. A gdzie mają robić zakupy mieszkańcy tej oddalonej dzielnicy?
     Szkoda, że nie mieszka tam nikt z dyrekcji wymienionych przedsiębiorstw, bo wówczas na pewno sklepy byłyby czynne.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • w owych wlasnie czasach "narodzila sie nowa swiecka tradycja" blednego uzywania nazwy kanal.Oto - nie ma w Elblagu zadnego kanalu - jedynie dwie rzeki : Elblag i Hommla - Hommula - Kumiela sa skanalizowane. Rzeka Elblag plynie od Druzna, czyli wedle miejscowej tradycji od mostu kolejowego do ujscia czyli do Nowakowa - Tarranova. Dalej to rede czyli sztuczna rzeka ujeta w obudowe z drewnianych skrzyn (1774 i dalej). W okolicach fabryki samochodow, Starego Miasta i stoczni jst ujeta w stalowa obudowe zwana ściankami Larsena. Rzeka Kumiela jest skanalizowana na odcinku od Traktu Malboskiego, czyli wzdluz dzisiejszej ulicy Malborskiej. Najblizszy E. kanal to Kraffulski zwany Jagiellońskim, choć zbudowano go nieco wcześniej niż zawitali do Ega Jagiellonowie.To co płynie wzdluz ulicy Grochowskiej (sic!!!) to fosa.Pozdrowienia.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    warmiak(2004-02-21)
Reklama