UWAGA!

ZMP-owcy w Zakładach Mechanicznych im. Gen. Świerczewskiego w Elblągu dzielnie pracują

Środa, 21 marca 1951 r. Dziennik Bałtycki nr 79

Oto co pisze do nas korespondent młodzieżowy z wyżej wymienionych Zakładów: Jest nas przeszło 90 proc. ZMP-owców. Posiadamy własną świetlicę, bibliotekę i salę sportową. Praca szkolna i organizacyjna stoją na dobrym poziomie, do czego przyczyniło się przede wszystkim ZMP i zarząd szkolny. Celem naszym jest zlikwidowanie całkowicie ocen niedostatecznych. Wprawdzie koła samokształceniowe nie spełniają dostatecznie swojej roli, ale wielu słabszym uczniom przyszły z pomocą, w wyniku czego zmniejszyła się znacznie ilość dwój na okres półroczny. Na trzynaście klas - w trzech nie było wcale ocen niedostatecznych. Każdy stara się sumiennie i uczciwie wykonywać swe obowiązki. W ramach współpracy miasta z wsią szkolny zespół artystyczny przewiduje kilka wyjazdów w teren.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Bardzo dobry pomysł z tą rubryką. Autorze: życzę powodzenia. Czytałem te gazety już po latach i są tam dziennikarskie „perełki” o kułakach, kłosach na wagę złota, obowiązkowych dostawach, wrogach ludu!!! I żyją ludzie którzy to czynili. Moja teściowa brała udział w odbieraniu kułakom ich produktów. Chodziła w „młodzieżowych trójkach” po gospodarstwach i denuncjowała tych co mieli świnie i ziarno w zagrodach i nie oddawali kontyngentu przewodniej sile narodu polskiego. Młodzież z Zamechu też brała udział w takich akcjach, po których wielu rolników spędziło wiele dni w Urzędzie Bezpieczeństwa Narodowego. Oni żyją wśród nas, a wielu z nich wstąpiło do Solidarności.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-21)
 • Może znajdziesz artykuł o Zamechowcach którzy w latach 50-tych pojechali do Warszawy i pałowali studentów - „Klasa robotnicza mówi NIE studentom”. Nie trudno ci będzie odnaleźć tych robotników z Elbląga w Elblągu. Ciekawie by było zobaczyć dziadka jak pałuje 19 letnią studentkę przed gmachem Uniwersytetu Warszawskiego. Jest także film na którym widać wyraźnie twarze robotników wysiadających przed Uniwersytetem z autobusu z palkami i bezlitośnie pałujących studentów! Wiecie dlaczego Michnik się jąka? Wiecie z jakiej przyczyny zmarła żona Kuronia? ORMO, ZOMO i MO przy robotnikach to przedszkole! Jakżeż oni profesjonalnie katowali młodzież uniwersytecką!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-21)
 • Panie Andrzeju, niech Pan nie mąci młodzieży w głowie. Urząd owszem był ale Bezpieczeństwa Publicznego, a Michnik owszem mógł być pałowany przez elbląskich robotników ale w latach sześćdziesiątych (i to późnych), a nie pięćdziesiątych. My elbląscy robotnicy nigdy nie pałowaliśmy młodzieży przedszkolnej. Mam nadzieję, że reszta Pana sensacji bardziej trzyma sie kupy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ZMPowiec(2001-03-21)
 • Zapraszam do literatury "Głos Wybrzeża" vel "Głos Elbląga" z lat 50-tych... jest w Bibliotece im.K.C.Norwida przy ul. św. Ducha w czytelni. Polecam str. 5.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-21)
 • „Głos Wybrzeża” 1950 205(1124)s.4 - 07 lipca 1950, Wójt gminy Jegłownik - RUMIŃSKI; przewodniczący Gminnej Rady Narodowej - JAGIELSKI; pola zachwaszczone. 223(1142)s.5 - Punkt sprzedaży mięsa w Jegłowniku nie został zlikwidowany. 254(1173) Chłopi gminy Jegłownik pomogli PGR Kopanów. Zebrali 80 ha pszenicy. 258(1172) - Koło ZBoWiD Jegłownik pomoc dla Korei. Członkowie zebrali 5.000zł. 330(1249) - Więcej troski o skup zboża. Najsłabiej przebiega skup w gminie Jegłownik. 31(1308)s.5 - Wstępujemy w nocy okres walki o spółdzielnie produkcyjne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-21)
 • 1951 - 43(1321) TEOFIL DERLATKO z Szop otrzymał nagrodę za opas bydła. 66(1344) - Bitwa o skup zboża. Jegłownik niedostatecznie wykonał plan - tylko 85%. 84(1362) - Czy już nie czas? Koło Gospodyń Wiejskich w czynie społecznym zasiano 10 ha konopi na odłogach. Konopie stoją i nie ma komu ich zebrać z pola. Powinien się tym zająć pre-zes ZSCh ZAJĄC. 104(1382) - Chłopi powiatu elbląskiego z Żurawca i Gronowa wzywają chłopów z Jegłownika do „Siewu Pokoju”. 133(1411) „Siew Pokoju” zbóż jarych zakończony. Ziemniaki i buraki zasadzono w Jegłowniku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-21)
 • Perełek nie ujawniam, zrobi to autor tej rubryki! z odpowiednią datą dzienną.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-21)
 • Ma Pan rację, UB był Publiczny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Andrzej(2001-03-21)
 • wsciekles sie Andrzej czy Ci ktos na odcisk nadepnal?
 • Panie Andrzeju jest Pan niesamowity! Bez Pana wypowiedzi artykuły w portElu byłyby "smutne" Pan je ożywia.Więcej!!! Lubię Pana czytać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Halina(2001-03-21)
 • endrju daj redagowac to osobie odpowiedzialnej za to :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  czy jestem anonimowy??(2001-03-21)
 • Brawo Olo.
Reklama