UWAGA!

Zniknie reszta gruzów

W pierwszym rzędzie wywiezione zostały resztki rumowisk z terenu Starówki i wykonane wstępne prace przy uporządkowaniu nadbrzeża, informował Głos Elbląga z 21 marca 1962 r.


     Jak nas poinformowano w Miejskiej Komisji Planowania Gospodarczego w Elblągu, Prezydium MRN ma już w swojej dyspozycji 2 miliony złotych, na dokończenie odgruzowywania miasta.
     W pierwszym rzędzie wywiezione zostały resztki rumowisk z terenu Starówki i wykonane wstępne prace przy uporządkowaniu nadbrzeża. Prace te mogłyby osiągnąć większy zakres gdyby nie brak dokumentacji technicznej na ostateczne usytuowanie przyszłego mostu, na rzece Elblążce u wylotu ul. Linki.
     Zniknie też reszta gruzów w dzielnicy za kanałem, a w śródmieściu przy ul. 1 Maja zostanie odgruzowany budynek, przylegający do gmachu sądu.
     Podobno z kredytów tych dałoby się wykroić pewne kwoty na przebudowę placu Jedności Narodu, położonego w centralnym punkcie miasta. Jest to możliwe gdyby do prac włączono plan czynów społecznych i przyspieszono decyzję, co do ostatecznej koncepcji architektury placu. W takim wypadku już w tym roku można by pokryć plac trwałą nawierzchnią.
     
oprac. Olaf B.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Dawno temu

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama