UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Asfalt z Nowiny

100 tysięcy ton mieszanek bitumicznych wyprodukuje na potrzeby bieżących robót drogowych nowa wytwórnia otwarta w Nowinie pod Elblągiem. Wybudowała ją firma Strabag, kojarzona choćby z przebudową odcinka drogi nr 7 Elbląg - Jazowa.

Wytwórnia wybudowana została ogromnym kosztem. - Samo przygotowanie infrastruktury; przygotowanie podłoża i dróg dojazdowych oraz postawienie budynków kosztowało ponad 3 miliony złotych - mówi Zbigniew Krupa ze Strabagu. - Za urządzenia do wytwarzania mieszanek zapłaciliśmy 2 miliony euro. Warto było, bo są najlepsze na świecie. A to bezpośrednio przekłada się to na jakość budowanych dróg.
     Dla niebogatej gminy Elbląg to Strabag cenny inwestor, a może nawet zapowiedź pojawienia się kolejnych uznanych firm. Jan Puzio, zastępca wójta gminy Elbląg zapewnia, że jest u nich przychylny klimat dla przedsiębiorców. Szczególnie takich, którzy planują działalność na wiele lat. W Nowinie tworzona jest specyficzna „dzielnica przemysłowa”, pod kątem właśnie takich jak Strabag inwestorów.
     - Pojawienie się poważnych firm rozwiązuje wiele lokalnych problemów; daje miejsca pracy i pobudza rozwój gospodarczy - dodaje Maciej Romanowski, wicestarosta elbląski.
     - Wytwórnia zatrudnia na miejscu sześć osób - mówi Waldemar Kozłowski ze Strabag Polska. - Ale związanych z nią jest wiele firm: kooproducenci, dostawcy kruszywa czy transportowcy, bo asfalt ktoś musi dowozić na miejsce budowy. To razem blisko setka pracowników.
     Wytwórnia pracuje na rzecz Strabagu i realizowanych przez niego inwestycji, ale niewykluczona jest też sprzedaż gotowych mieszanek innym firmom. - O tym decydować będzie zapotrzebowanie nasze i rachunek ekonomiczny - dodaje Kozłowski.
     Strabag realizuje przebudowę „siódemki”. Już wiadomo, że w przyszłym roku będzie budował drogę prowadzącą w kierunku granicy rosyjskiej do Grzechotek.
     
     ***
     Strabag to jeden z największych światowych koncernów budowlanych, jego siedzibą jest Wiedeń. Zatrudnia 40 tysięcy pracowników w 500 miejscach, głównie w Europie.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • KAKTUSPROWOKATOR jedni wybudowali i zbankrutowali a teraz inni pewnie za grosze przejeli..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  KAKTUSPROWOKATOR(2006-09-27)
 • BadMan A mnie Nowina jakoś ciągle kojarzy sie z odśnieżaniem Elbląga parę zim wstecz :-) , sam nie wiem dlaczego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  BadMan(2006-09-27)
 • no to działki budowlane w Nowinie na łeb na szyję polecą teraz, kto będzie chiał mieszkac przy farbryce asfaltu?
 • Ta fabyrka powstała przy 7-ce, z dala od zabudowy mieszkalnej, która koncentruje się na drodze prowadzącej z Gronowa Górnego. A Ty Kaktus jak czasem odwiedzasz rodzinne strony, to na pętli na dole mógłbyś spojrzeć czasem przez okno 16-tki i zobaczyć co się tam w pobliżu dzieje :]
 • KAKTUSPROWOKATOR co chwila tam spoglądam :) i piękną zieloną budowle widzę ale ruchu przy niej zero :( a powinna chodzić 24/h moim zdaniem :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  1
  KAKTUSPROWOKATOR(2006-09-29)
 • Zaraz ktoś palnie że to H. Słonina przed wyborami otworzyl. Tylko czekac żałośni elblążanie.
Reklama