UWAGA!

Barkas z Browaru Braniewskiego

Elbląg, Uroczyste przecięcie wstęgi: Władysław Mańkut, Andrzej Konończuk i Anna Szyszka.
Uroczyste przecięcie wstęgi: Władysław Mańkut, Andrzej Konończuk i Anna Szyszka.

W piątkowe południe w Braniewie odbyło się uroczyste otwarcie browaru - zakładu, w którym po trzech latach zastoju pracę znalazło 130 osób. Wznowienie produkcji w tamtejszym browarze to ważne wydarzenie zarówno dla mieszkańców Braniewa, jak i całego województwa. A także dla piwoszy.

W piątkowe południe na terenie Braniewskiego Browaru zgromadziło się wielu znamienitych gości. Na uroczyste otwarcie zakładu przybyli m.in. przedstawiciele władz lokalnych, parlamentarzyści, reprezentanci duchowieństwa oraz właściciele zaprzyjaźnionych firm z kraju i zagranicy. W tłumie ponad trzystu osób można było spotkać m.in. prezydentów Elbląga: Henryka Słoninę, Witolda Wróblewskiego i Marka Gliszczyńskiego, burmistrza Braniewa Henryka Mrozińskiego, wicewojewodę województwa warmińsko-mazurskiego Annę Szyszkę oraz senatora Władysława Mańkuta z żoną. Wśród zaproszonych gości znalazła się także najbliższa rodzina, przyjaciele i pracownicy firm należących do właścicieli browaru w Braniewie. To właśnie oni - nowi właściciele Browaru Braniewskiego - Andrzej i Łukasz Konończuk byli najważniejszymi osobami tego dnia. To im dziękowano za reaktywację zakładu, gratulowano przedsięwzięcia i życzono sukcesu.
     - Otwarcie browaru to bardzo ważna uroczystość nie tylko dla Braniewa, ale i dla całego województwa. Po trzech latach trudności i walki browar znowu tętni życiem, a wielu pracowników znowu ma pracę - powiedziała wicewojewoda Anna Szyszka. - Ludzie, którzy przed laty stracili pracę, przeżyli ogromny dramat, dlatego teraz chciałabym podziękować panu Andrzejowi Konończukowi, jego załodze i zarządowi za to, że podjęli trud uruchomienia tego zakładu ponownie. Życzę, aby ten browar ogarniał swoim zasięgiem całą Polskę, a piwo stąd było najlepsze.
     - W historii każdego miasta są dni ważne i najważniejsze, są też osoby, które do historii się zapisują. Oznajmiam, że 2 czerwca 2006 to data historyczna, a Andrzej Konończuk i jego syn Łukasz to osoby, które przejdą do historii - powiedział burmistrz Braniewa Henryk Mroziński.
     Powodzenia nowym właścicielom browaru życzył też m.in. burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Mieczysław Byczkowski, który wręczył im mapę powiatu lidzbarskiego z zaznaczonymi miejscami czekającymi na inwestycję.
     - Największym wsparciem obdarzycie nas państwo wtedy, gdy będziecie pić nasze piwo - tak długą listę gratulacji i życzeń podsumował Andrzej Konończuk.
     
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama