UWAGA!

Basen przy Spacerowej czeka na konkurs

 
Elbląg, Wizualizacja basenu przy ul. Spacerowej (autor: Architekci PL)
Wizualizacja basenu przy ul. Spacerowej (autor: Architekci PL)

40 milionów złotych – to pula zarezerwowana przez Zarząd Województwa na projekty dotyczące rewitalizacji obszarów miejskich w Elblągu i okolicznych gminach. To właśnie z tych środków prezydent chce zbudować nowoczesne kąpielisko przy ul. Spacerowej. Konkurs, z którego można pozyskać pieniądze na ten cel, ruszy w maju przyszłego roku.

Z puli na rewitalizację w tak zwanym programie Elbląg ZIT mogą być sfinansowane takie inwestycje, które obejmują zagospodarowanie zdegradowanych obszarów miejskich lub nadanie im nowych funkcji kulturalnych, rekreacyjnych, edukacyjnych czy gospodarczych wraz z zakupem wyposażenia i dróg wewnętrznych w danym obszarze. Te wymogi spełnia właśnie teren byłego kąpieliska przy ul. Spacerowej.
       O tym, czy prezydentowi uda się pozyskać środki na rewitalizację kąpieliska przekonamy się nie wcześniej niż w drugiej połowie przyszłego roku. Dopiero w maju przyszłego roku ruszy bowiem konkurs, w którym będzie można składać wnioski o dofinansowanie inwestycji.
       - Na pewno będziemy składać wniosek o dofinansowanie. Mamy już dokumentację kosztorysowo-projektową całego przedsięwzięcia – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.
       Urzędnicy nie chcą jednak na razie zdradzić, ile dokładnie ma kosztować basen. Z naszych informacji wynika, że będzie to kilkadziesiąt milionów złotych. - Dysponujemy kosztorysem inwestorskim, którego szczegółów - z uwagi na czekającą nas procedurę przetargową i brak szczegółów konkursu - nie chcielibyśmy jeszcze ujawniać – dodaje Joanna Urbaniak.
       Wiadomo za to, o czym informowaliśmy w czerwcu, jak ma się zmienić teren byłego kąpieliska przy ul. Spacerowej. Na jego części, położnej tuż przy CRW Dolinka, mają powstać baseny o łącznej powierzchni ok. 3 tys. metrów kwadratowych ze zjeżdżalniami, rwącą rzeką, plażą, kompleksem boisk i bulwarami spacerowymi. Wokół powstaną budynki, w których będą się mieścić szatnie, natryski, sanitariaty, pomieszczenia dla pracowników i część kasowa dla odwiedzających.
       Koncepcję kąpieliska i dokumentację projektowo-kosztorysową przygotowała firma Architekci PL z Gliwic, która wygrała ubiegłoroczny konkurs, ogłoszony przez prezydenta. Wizualizacja, którą kilka miesięcy temu zaprezentowano publicznie, obejmuje jedynie teren jednej niecki basenu przy ul. Spacerowej. Druga ma być przeznaczona pod potrzeby inwestora prywatnego.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Kolejna kiełbacha wyborcza Wróblewskiego. To przez jego zaniedbania zamknięto stary basen.
 • A co dalej w temacie oświetlenie stadionu Olimpii?
 • to ma być basen na 100tyś mieszkańców??? nie rób człowieku jaj tam mogą sie kapać wróble to zwykłe SADZAWKI POŁĄCZONE SIECIĄ ROWÓW. Zobaczcie cały teren to tylko szerokość pływalni cały płaszcz wody niejszy niż pływalni kryta a widomo tam gdzie najbardziej atrakcyjny teren głównej niecki basenu stanie hotel któregoś z kolesi i basen przyhotelowy. Przeciez widac gołym okiem ze to sadzawki dla psów i co tu woda będzie czysta?? nie oszukuj ludzi prezydencie fundujesz nam kolejny bubel za kilkadziesiąt milijonów to ze starego basenu możnaby zrobic cacko
 • @Meteor2 - Meteor2 teraz napisz jak często korzystasz choćby z CRW Dolinka? W komentarzach jadem plują gamonie co nigdy nie korzystają z wybudowanych obiektów bo to spasione oblechy który ciężko ruszyć dupsko sprzed komputera
 • Spasiony to jest głowny ptak w tym mieście i jego nikt nie widzial nawet jak z domu do pracy piechotą idzie. Only auto :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  7
  nielot(2017-11-27)
 • Jak widać na obrazku taki kompleks basenów może na raz obsłużyć 200-300 ludzi! Czy urzedasy nie mają wyobraźni? Przecież latem w upalny dzień będzie tam chciało się naraz pomoczyć grubo ponad 1000 ludzi!!! To bedzie kolejna za mała inwestycja w mieście!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28
  3
  znafca(2017-11-27)
 • A po co ten basen? komu on jest potrzeby? To pownien być raczej zbiornik retencyjny na wypadek większych opadów. Już nikt nie pamięta o powodzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  28
  marcinek33(2017-11-27)
 • podpisz się chamie jak dyskutujesz, tak nie korzystam bo w basenie krytym ciągle bakterie przez takich brudasów jak ty co to na basen idzie się myć i wchodzi do wody w śmierdzących gaciach w których chodzi miesiąc a z gir ściąga śmierdzące gumofilce i jeszcze cham dyskutuje
 • ehhh który to już będzie konkurs? Ale trzymam kciuki !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  Kat.,Na.,Idiotów(2017-11-27)
 • ale bzdura przecież tam jest z 600m przynajmniej na długosc a oni chca tam co zrobic trawe posadzic czy jak przeciez na projekcie to jest 1/5 terenu żal
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  1
  JanNiezbędny(2017-11-27)
 • Przecież już był konkurs i od nowa wydawanie nie swojej kasy. Dobrze ze wybory blisko o skończy się ten cyrk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14
  3
  Zero litości (2017-11-27)
 • Za kasę wrzuconą w niezrealizowane obiekty na terenie miasta można by metro wybudować.
Reklama