UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Będzie hipermarket przy Żeromskiego

Elbląg, Radni zdecydowali, że przy ul. Żeromskiego powstanie hipermarket
Radni zdecydowali, że przy ul. Żeromskiego powstanie hipermarket

Mimo protestów mieszkańców, elbląscy radni zgodzili się, by w miejscu uciążliwych zakładów mięsnych Elmeat powstał hipermarket.

Zadecydował fakt, iż bez zgody radnych zakłady mięsne nie mogłyby sfinansować budowy nowego zakładu poza centrum miasta.
     - Mieszkańcy nie powinni obawiać się negatywnych skutków budowy sklepu tym bardziej, że jest to zupełnie inny rodzaj działalności, niż dotychczasowe uciążliwości związane z zakładami mięsnymi i gromadzonymi na ich terenie zapasami amoniaku - argumentował ekspert Urzędu Miejskiego, planista Jacek Bocheński. - Ważne jest także to, że w tym punkcie miasta handel to jedyny możliwy - i opłacalny - rodzaj działalności.
     Na sesję władze Elbląga - o godz. 11.30 - zaprosiły kilkunastu mieszkańców okolic Żeromskiego. Z powodu dyskusji o budżecie na 2002 rok, sprawa hipermarketu przesunęła się o ponad trzy godziny. Z powodu obowiązków do tego czasu w ratuszu został tylko jeden przedstawiciel mieszkańców, którego słowa nie zmieniły jednak stanowiska radnych.
     Krzysztof Gorzelańczyk, dyrektor finansowy Elmeatu powiedział:
     - Cieszymy się, że budowa nowego zakładu przy Mazurskiej będzie kontynuowana. Zgoda radnych była chyba jedyną naszą szansą na jej spokojne dokończenie.
     
     Zobacz także: "Elmeat: Już budujemy dach..."
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawe jak się zachowa konserwator zabytków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Marek z ulicy komeńskiego(2001-12-20)
 • Gdy Polska odzyskała wolność nikt nie spodziewał się, że odda ją w tak głupi sposób Zagraniczne firmy budujące Hipermarkety i eksploatujące Polaków to piąty rozbiór Polski.
 • Radni Elbląscy zaakceptowali opracowania o wpływie hipermarketu na środowisko zrobione na jednej kartce papieru i składające się z tytułu i okładki.Tak wygląda nasza elbląska praworządność .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdrajca(2001-12-20)
 • Kiedyś przyjechałem do Elbląga na prosty zabieg w szpitalu przy Żeromskiego, po opuszczeniu dworca poczułem piękny zapach a'la Auschwitz. Spacerkiem obok rzeźni z XIX wieku, od której bije niekiedy tak, że podobno okoliczni mieszkańcy niekiedy żygają jak koty, docieram do szpitala. Całe bohaterstwo i samopoczucie szlag jasny trafił. A zresztą w szpitalu też było czuć fetor, chyba palonej sierści albo gnatów. Cała młodzież okoliczna wali do szkół z dworców obok śmierdzącej rzeźni, niekiedy widzą z rana oczekujące na wjazd samochody ze zwierzętami a'la wagony w Oświęcimiu. Może i nie stawia się hipermarketów w centrum miasta, ale co wolicie ? Ale jakie tam centrum, za czasów pruskich wybudowano zakłady na obrzeżach miasta, miasto się rozrosło - uciążliwe dla środowiska i mieszkańców zakłady trzeba wyburzyć, i pobudować nowe - nowoczesne znów na obrzeżach. I to właśnie jest robione, zresztą zgodnie z logiką. A zabytek - ludzie nie róbcie jaj jaki to zabytek, sto lat i tzeba przykryć kopułą i pozostawić dla potomnych. He he zabytki się zwiedza - kto przyjdzie zwiedzać rzeźnię ? A może mały skansenik - z pokazami metod jakimi w XIX i XX wieku przygotowywano zwierzątka do przerobu na pyszne wędlinki ? I to by było na tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł(2001-12-21)
 • Popieram budowę :)
 • do Pawła:absolutnie zgadzam się z tobą.Mieszkałem kiedyś na ul. Mickiewicza, wiem co znczy fetor z Żeromskiego.Kiedy wyprowadzilem się w inny regin Elbląga, chodziłem do TM przez ul.Komeńskiego i tu równiż smród było czuć na całej ulicy. Do twej wypowiedzi dodam jeszcze wycieki amoniaku o których chyba wszyscy w okolicy zapomnieli choć było to niedawno. Niestety czas biegnie nieubłagalnie, kto w to nie wierzy, niech pojedzie do pierwszego miasta na zachód. Tam w miastach stoją sobie od dawna markety i nikt nie pisze do Strasburga. Uciązliwość transportu?Proponuje wycieczkę do np. trójmiasta.Domy mieszkalne stoją przy trasie, od Gdańska do Gdyni. Dlaczego ja mam zostawić pieniądze w marketach innych miast i tracić czas na dojazdy???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ryszard(2001-12-21)
 • Popieramy Pawła i Ryszarda.
 • Jednak Radni potrafią przewidywać i podjeli rozsądną decyzje . Przecież gdyby teren nie został sprzedany zakłady nmięsne przestały by istnieć , a tak jest na budowę nowego zakładu i spłatę wierzytelności . miastu zaś przybędzie ładny obiekt z infrastrukturą na którą miasto nie ma pieniędzy . Brawo !!!!!!!
 • I bardzo dobrze ! Nie ma miejsc w Elblagu gdzie mozna zrobic jakies sensowne zakupy. Nie liczac kilku obskurnych bud.
 • cover ty jesteś debilem jeżeli nie wiesz, że budowa hip.. zwiększy bezrobocie życzę ci żebyś ty stracił pracę!!
 • Teraz zeżnie buduje się za miastem a nie w mieście a ja wolę i Hipermarket i Zeżnie za miastem a przez głupią decyzję radnych będziemy mieli jedno i drugie w mieście
 • Pawełku najpierw na zajęcia do szkołu po nauki a potem do formułowania takich odkrywczych tez ,a nie odwrotnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Głupek(2001-12-22)
Reklama