UWAGA!

Będzie hipermarket przy Żeromskiego

Elbląg, Radni zdecydowali, że przy ul. Żeromskiego powstanie hipermarket
Radni zdecydowali, że przy ul. Żeromskiego powstanie hipermarket

Mimo protestów mieszkańców, elbląscy radni zgodzili się, by w miejscu uciążliwych zakładów mięsnych Elmeat powstał hipermarket.

Zadecydował fakt, iż bez zgody radnych zakłady mięsne nie mogłyby sfinansować budowy nowego zakładu poza centrum miasta.
     - Mieszkańcy nie powinni obawiać się negatywnych skutków budowy sklepu tym bardziej, że jest to zupełnie inny rodzaj działalności, niż dotychczasowe uciążliwości związane z zakładami mięsnymi i gromadzonymi na ich terenie zapasami amoniaku - argumentował ekspert Urzędu Miejskiego, planista Jacek Bocheński. - Ważne jest także to, że w tym punkcie miasta handel to jedyny możliwy - i opłacalny - rodzaj działalności.
     Na sesję władze Elbląga - o godz. 11.30 - zaprosiły kilkunastu mieszkańców okolic Żeromskiego. Z powodu dyskusji o budżecie na 2002 rok, sprawa hipermarketu przesunęła się o ponad trzy godziny. Z powodu obowiązków do tego czasu w ratuszu został tylko jeden przedstawiciel mieszkańców, którego słowa nie zmieniły jednak stanowiska radnych.
     Krzysztof Gorzelańczyk, dyrektor finansowy Elmeatu powiedział:
     - Cieszymy się, że budowa nowego zakładu przy Mazurskiej będzie kontynuowana. Zgoda radnych była chyba jedyną naszą szansą na jej spokojne dokończenie.
     
     Zobacz także: "Elmeat: Już budujemy dach..."
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawe jak się zachowa konserwator zabytków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  Marek z ulicy komeńskiego(2001-12-20)
 • Gdy Polska odzyskała wolność nikt nie spodziewał się, że odda ją w tak głupi sposób Zagraniczne firmy budujące Hipermarkety i eksploatujące Polaków to piąty rozbiór Polski.
 • Radni Elbląscy zaakceptowali opracowania o wpływie hipermarketu na środowisko zrobione na jednej kartce papieru i składające się z tytułu i okładki.Tak wygląda nasza elbląska praworządność .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zdrajca(2001-12-20)
 • Kiedyś przyjechałem do Elbląga na prosty zabieg w szpitalu przy Żeromskiego, po opuszczeniu dworca poczułem piękny zapach a'la Auschwitz. Spacerkiem obok rzeźni z XIX wieku, od której bije niekiedy tak, że podobno okoliczni mieszkańcy niekiedy żygają jak koty, docieram do szpitala. Całe bohaterstwo i samopoczucie szlag jasny trafił. A zresztą w szpitalu też było czuć fetor, chyba palonej sierści albo gnatów. Cała młodzież okoliczna wali do szkół z dworców obok śmierdzącej rzeźni, niekiedy widzą z rana oczekujące na wjazd samochody ze zwierzętami a'la wagony w Oświęcimiu. Może i nie stawia się hipermarketów w centrum miasta, ale co wolicie ? Ale jakie tam centrum, za czasów pruskich wybudowano zakłady na obrzeżach miasta, miasto się rozrosło - uciążliwe dla środowiska i mieszkańców zakłady trzeba wyburzyć, i pobudować nowe - nowoczesne znów na obrzeżach. I to właśnie jest robione, zresztą zgodnie z logiką. A zabytek - ludzie nie róbcie jaj jaki to zabytek, sto lat i tzeba przykryć kopułą i pozostawić dla potomnych. He he zabytki się zwiedza - kto przyjdzie zwiedzać rzeźnię ? A może mały skansenik - z pokazami metod jakimi w XIX i XX wieku przygotowywano zwierzątka do przerobu na pyszne wędlinki ? I to by było na tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł(2001-12-21)
 • Popieram budowę :)
 • do Pawła:absolutnie zgadzam się z tobą.Mieszkałem kiedyś na ul. Mickiewicza, wiem co znczy fetor z Żeromskiego.Kiedy wyprowadzilem się w inny regin Elbląga, chodziłem do TM przez ul.Komeńskiego i tu równiż smród było czuć na całej ulicy. Do twej wypowiedzi dodam jeszcze wycieki amoniaku o których chyba wszyscy w okolicy zapomnieli choć było to niedawno. Niestety czas biegnie nieubłagalnie, kto w to nie wierzy, niech pojedzie do pierwszego miasta na zachód. Tam w miastach stoją sobie od dawna markety i nikt nie pisze do Strasburga. Uciązliwość transportu?Proponuje wycieczkę do np. trójmiasta.Domy mieszkalne stoją przy trasie, od Gdańska do Gdyni. Dlaczego ja mam zostawić pieniądze w marketach innych miast i tracić czas na dojazdy???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ryszard(2001-12-21)
 • Popieramy Pawła i Ryszarda.
 • Jednak Radni potrafią przewidywać i podjeli rozsądną decyzje . Przecież gdyby teren nie został sprzedany zakłady nmięsne przestały by istnieć , a tak jest na budowę nowego zakładu i spłatę wierzytelności . miastu zaś przybędzie ładny obiekt z infrastrukturą na którą miasto nie ma pieniędzy . Brawo !!!!!!!
 • I bardzo dobrze ! Nie ma miejsc w Elblagu gdzie mozna zrobic jakies sensowne zakupy. Nie liczac kilku obskurnych bud.
 • cover ty jesteś debilem jeżeli nie wiesz, że budowa hip.. zwiększy bezrobocie życzę ci żebyś ty stracił pracę!!
 • Teraz zeżnie buduje się za miastem a nie w mieście a ja wolę i Hipermarket i Zeżnie za miastem a przez głupią decyzję radnych będziemy mieli jedno i drugie w mieście
 • Pawełku najpierw na zajęcia do szkołu po nauki a potem do formułowania takich odkrywczych tez ,a nie odwrotnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Głupek(2001-12-22)
Reklama