UWAGA!

Będziemy strajkować tak długo, aż pracodawca zrozumie, że nie można ludzi zadręczać

Elbląg, Strajkująjcy są zdetermonowania i chcą walczyć do końca
Strajkująjcy są zdetermonowania i chcą walczyć do końca (fot. P.S)

- To skandal, co tu się dzieje. Dyrekcja nie liczy się ani z pracownikami, ani z ich rodzinami, z dziećmi. Trzeba tym ludziom po prostu zapłacić – tak mówił Mirosław Kozłowski, przewodniczący elbląskiego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” podczas dzisiejszej (18 września) pikiety przed Logstorem. Część pracującej tam załogi strajkuje już 13 dzień.

Strajk w Logstorze rozpoczął się 2 września. Pracownicy domagali się najpierw nagrody za wypracowany zysk w roku 2007; teraz chcą już podwyżki, ale nie takiej, jaką proponuje zarząd. Póki co końca konfliktu nie widać.
     Dziś (18 września) przed siedzibą Logstoru przy ul. Malborskiej odbyła się pikieta, w której wzięli udział związkowcy „Solidarności” z różnych zakładów pracy – w sumie około 80 osób. Obecny był Mirosław Kozłowski, przewodniczący elbląskiej „S”, a także Sławomir Sadowski, senator PiS.
     - My mamy świadomość tego, że żądania strajkujących są słuszne – mówił Kozłowski. – Koniec z dzieleniem pieniędzy według uznania pracodawcy, bez porozumienia z pracownikami i organizacją związkową. Tym ludziom po prostu trzeba zapłacić. „Solidarność” nie godzi się na łamanie prawa.
     - Czy dyrekcja liczy się z rodzinami tych pracowników, z ich dziećmi? Nie – podkreślał przewodniczący. – A to dramaty więcej niż kilkudziesięciu osób.
     

 


     Strajkujący mówią, że będą walczyć do końca.
     - Sukces jest wtedy, gdy obie strony podają sobie ręce – mówił Andrzej Szatkowski, przewodniczący Komitetu Strajkowego w Logstorze. – Póki co, pracodawca nie chce z nami rozmawiać i obstaje przy swojej propozycji podwyżek w wysokości 2 i 4 procent – odpowiednio dla administracji i produkcji, a to za mało – dodał. – Stara się natomiast złamać strajk zapowiadając, że zamknie zakład i ludzie stracą pracę. My też twierdzimy, że strajk to zło, którego nie chcemy. Chcemy jak najszybciej wrócić do pracy, ale musi być wola porozumienia z drugiej strony. Tej nie ma więc strajk będzie trwał.
     Jak długo?
     - Aż pracodawca zacznie nas traktować jak partnerów – tłumaczył Szatkowski. – Aż zrozumie, że ludzi nie można zadręczać.
     Zarząd Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność” zainteresował sprawą konfliktu w Logstorze komisję krajową „S”, a także parlamentarzystów.
     - Prawdopodobnie w najbliższą sobotę dojdzie do spotkania związkowców, parlamentarzystów i przedstawicieli komitetu strajkowego - zapowiedział Mirosław Kozłowski. – Może parlamentarzyści zmuszą zarząd firmy Logstor do rozmów.
     - Są też inne sposoby - dodał. – Strajk może przybrać bardziej drastyczną formę np. głodówki – tylko wówczas cierpienie pracowników i ich rodzin będzie znacznie większe.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Ciekawy zwyczaj wprowadził Portel - dziennikarze nie podpisują swoich tekstów imieniem i nazwiskiem, jak w każdej normalnej gazecie, tylko inicjałami czy wręcz jedną literą. Z czego to wynika?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  gdański dziennikarz(2008-09-18)
 • kozłowski nie wpieprzaj się w sprawy którymi tym bardziej zajmuje się kolejny amigo szatkowski. Sztuką nie jest doprowadzić kolejny zakład do zamknięcia. szatkowski mówi że rozumie bezpodstawny strajk i ślepo zapatrzonych w niego strajkujących a sam zaostrza i podgrzewa atmosferę. Panowie strajkujący nie dajcie się temu fałszywemu gnojowi i sami dogadajcie się z pracodawcą. NIE DAJCIE SIĘ MANIPULOWAĆ "bo kiełbasę mamy lepszą niż oni"!
 • Prezentacja firmy Logstor. „ Jesteśmy skandynawskim koncernem, będącym światowym liderem w produkcji systemów preizolowanych dla ciepłownictwa. W Polsce mamy 4 fabryki (Zabrze, Żory, Elbląg, Gliwice), w których zatrudniamy ponad 500 pracowników. W naszym zespole cenimy ludzi, zachęcamy ich do otwartości, szanujemy różnorodność i oczekujemy kreatywności. ”
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prezentator(2008-09-18)
 • Dużo się pisze o tym strajku ale zero konkretów. Z komentarzy tez g. wynika. A jak sprawy, powiedzmy prawne wyglądają. Prawna podstawa strajku chociażby? Konkretnie. Jakie postanowienia przepisów prawa łącznie z układem zbiorowym jeżeli jest są łamane przez pracodawcę i uprawniają do strajku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Prowokato(2008-09-18)
 • a moze tak strajk zeby wszelka praca w elblagu byla za godna stawke a nie tylko wielkie firmy moga strajkowac. ..
 • a moze tak strajk zeby wszelka praca w elblagu byla za godna stawke a nie tylko wielkie firmy moga strajkowac. ..
 • a moze tak strajk zeby wszelka praca w elblagu byla za godna stawke a nie tylko wielkie firmy moga strajkowac. ..
 • Do Prezentatora. .. .Jak to się mózgu nie ma to i się na forum gadzina się odkryje. Bo skandynawski system malo kto nazywa w naszej firmie nasze rury-tylko TY KUNDLU
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Mamy Cię(2008-09-18)
 • Ta manifestacja to jeden wielki śmiech. Cóz za ekipa popierająca się zebrała. Sami działacze (czytaj nieroby i ślizgacze). Przepraszam, kilka starszych Pań podeszło, gdyz myślały, że cos rozdają darmowo. 80 osob może i było ale razem z dziennikarzami. A kozioł to takie pieprzył bzdury, że słuchac się nie chciało. Jak w innych firmach, próbował dawać pieniądze (premie) tylko, że nie ze swoich pieniędzy. Ciekawe ile zapłaci strajkującym za dni, które przesiedzieli na stołkach. Powinien dać im więcej niz zarabiaja i premię za ten okres. Niedługo kolejny dzień wypłaty. .. wtedy sie okaże. Tacy ślizgacze, nieroby jak kozioł rozdawaliby kasę na lewo i prawo bez ograniczen, tylko, żeby to nie była ich kasa własna. Gdyby to była ich własna kasa, nie byłby taki chetny do rozdawania. Ta grupka pracowników to tzw. załoga wg szatkowskiego. A gdzie reszta zalogi, zdecydowana większość, która pracuje. szatkowski chyba zapomniał o nich. Nie, nie zapomniał, tylko, że pozostała cześć jest mądrzejsza od niego i nie daje sie omamić. Wiadomo, że szatkowski jest w tym zakładzie bo głupie polskie przepisy chronia nierobów takich jak on. Tzw działacze zwiazkowi smieja sie, bo żyje im się niezlle ze składek i maja to głeboko w. .. Jeden zakład mniej, jeden więcej, czy to ma jakieś znaczenie. Nie ma, znów powiedzą po fakcie gdy firmy juz nie będzie, że próbowalismy ale się nie udało, wybaczcie. poszukajcie sobie nowej pracy i koniecznie załóżcie w niej zwiazek by płacic składki.
 • a gdyby firma przyniosła straty to byłby strajk związków w sprawie dołożenia z pensji aby zmniejszyć stratę ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2008-09-18)
 • Skandynawie go home
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Elblazak(2008-09-19)
 • koniec właśnie tego że buraki z Alstomu chodzili z zadartym nosem, koniec panowie za brame won
Reklama