UWAGA!

Biblioteka przygotowuje się do remontu

 Elbląg, Filia Biblioteki przy ul. Ogólnej przejdzie remont
Filia Biblioteki przy ul. Ogólnej przejdzie remont (fot. Michał Skroboszewski)

Filia nr 4 Biblioteki Elbląskiej (przy ul. Ogólnej) przejdzie gruntowny remont. Zostaną wymienione podłogi oraz  wyposażenie placówki, pojawi się też nowoczesny sprzęt komputerowy i multimedialny. W związku z tym filia od 16 marca zostanie zamknięta do końca roku. Zobacz zdjęcia.

1378 mieszkańców Elbląga zagłosowało na projekt modernizacji filii nr 4 Biblioteki Elbląskiej (przy ul. Ogólnej) w ramach Budżetu Obywatelskiego. Koszt przedsięwzięcia oszacowano na 450 tys. zł.

Co powstanie w bibliotece przy ul. Ogólnej? Na to pytanie odpowie dokumentacja techniczna, którą wykona gdyńska firma MW pracownia Projektowa, Małgorzata Wójcik. Koszt dokumentacji: 58,5 tys. zł.

Pierwsze wersje nowego wystroju filii powinny wpłynąć już niebawem. „Oprócz prac remontowo-budowlanych, takich jak wymiana podłóg, oświetlenia, odnowienie ścian, zakupiony zostanie nowoczesny sprzęt multimedialny i komputerowy. Wymienione zostanie też wyposażenie biblioteki, takie jak regały, stoliki, krzesła itp. ” - informuje Biblioteka Elbląska.

Przetarg na modernizację ma być ogłoszony jak najszybciej się da. Bibliotekarze do remontu przygotowują się już teraz. Od 16 marca filia nr 4 zostanie zamknięta do końca tego roku. Przed rozpoczęciem prac remontowych zostanie zabezpieczony księgozbiór filii oraz jej wyposażenie.

Czytelnicy, którzy mają wypożyczone książki z tej filii nie mają się czego obawiać. „Termin wypożyczonych książek zostanie przedłużony do 31.12.2020 r. i nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie. Książki wypożyczone w tej placówce będzie można oddawać w bibliotece głównej przy ul. św. Ducha 3-7 oraz w filii nr 3 przy al. J. Piłsudskiego 17 i filii nr 5 Kostka przy ul. J. Wybickiego 20.” - informuje Biblioteka. Spragnionym książek przypominamy, ze na podstawie karty bibliotecznej można korzystać ze wszystkich filii Biblioteki Elbląskiej.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama