UWAGA!

Bielany: Najpierw usługi, teraz też domki

 Elbląg, Na tym terenie ma powstać nowa zabudowa i ulica - Lwowska
Na tym terenie ma powstać nowa zabudowa i ulica - Lwowska

Władze miasta chcą sprzedać kolejne działki na Bielanach. Tym razem pod budowę mieszkaniowo-usługową. Ma tu powstać nowa ulica - Lwowska.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o przetargu na sprzedaż ok. 3 hektarów gruntów na Bielanach pod zabudowę usługową, sąsiadujących z osiedlem domów jednorodzinnych. Cena wywoławcza to ponad 10 mln złotych. O tym, czy znajdą się chętni inwestorzy przekonamy się 17 stycznia.

Władze miasta planują już kolejny przetarg dotyczący tej lokalizacji. Tym razem chodzi o dwie działki, sąsiadujące z wyżej wspomnianym terenem, o łącznej powierzchni prawie 0,8 hektara, przeznaczone pod zabudowę usługową i mieszkaniowo-usługową w układzie szeregowym.

- Ten zapis sugeruje domki jednorodzinne. Jeżeli będzie opracowany projekt budowlany i architekt będzie miał inne zdanie, będziemy rozpatrywać to odnośnie wniosku na budowę. Przy każdym pozwoleniu jest dyskusja. Na dziś nasza interpretacja jest taka, że to raczej jest zabudowa jednorodzinna – informowała na ostatnim posiedzeniu komisji gospodarki miasta Katarzyna Wiśniewska, dyrektor departamentu urbanistyki i architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

- Wartość rynkowa nieruchomości, ustalona zostanie przez rzeczoznawcę majątkowego w operacie szacunkowym, po podjęciu przez Radę Miejską przedłożonego projektu uchwały – czytamy w uzasadnieniu projekty uchwały, którą zajmowali się radni na ostatniej sesji.

 

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama