UWAGA!

Działki na Bielanach pod młotek

 Elbląg, Teren, który ma być sprzedany, znajduje się przy osiedlach domów jednorodzinnych (zdjęcie z ortofotomapy UM w Elblągu)
Teren, który ma być sprzedany, znajduje się przy osiedlach domów jednorodzinnych (zdjęcie z ortofotomapy UM w Elblągu)

Prezydent Elbląga chce sprzedać ponad trzy hektary gruntów na Bielanach. Cena wywoławcza działek, przeznaczonych pod zabudowę usługową, to w sumie ponad 10 mln złotych netto.

Na przetarg władze miasta wystawiły teren sąsiadujący z osiedlem domów jednorodzinnych przy ul. Wileńskiej. Ma przez niego przebiegać ul. Lwowska. Dzisiaj to m.in. pola, leżące tuż przy drodze na Tolkmicko i ścieżce rowerowej do Krasnego Lasu. W sumie zajmują powierzchnię ok. 3 hektarów, które miasto w przetargu podzieliło na dwie części – o wartości 3,9 mln (ok. 1,2 ha) i 6,5 mln zł (ok. 2 ha) netto. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego ma na nich powstać zabudowa usługowa.

- Nabywcy zobowiązani będą uzyskać stosowne uzgodnienia i oświadczania, w tym oświadczenie projektanta o istnieniu lub braku możliwości przyłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, o ile nie będzie korzystał z odnawialnych źródeł ciepła. Oznacza to, że każdy inwestor zamierzający wznieść nowy budynek, z uwzględnieniem wyjątków ustawowych, musi przed złożeniem wniosku o pozwolenie na budowę, uzyskać od przedsiębiorstwa ciepłowniczego, warunki przyłączenia do sieci ciepłowniczej. Brak takiego oświadczenia przedłożonego do wniosku o wydanie pozwolenia na budowę, potwierdzonego wydanymi warunkami przyłączenia, stanowić będzie brak formalny, uzasadniający pozostawienie bez rozpoznania wniosku o udzielenie pozwolenia na budowę – informują urzednicy w ogłoszeniu przetargowym.

Nabywcy działek będą też zobowiązani do budowy na własny koszt dróg dojazdowych na tym terenie, a także zjazdu do ul. Fromborskiej.

O tym, czy znajdą się firmy lub osoby zainteresowane działkami, przekonamy się 17 stycznia przyszłego roku, kiedy to odbędzie się licytacja w tej sprawie. Nabywcy nieruchomości będą zobowiązani do rozpoczęcia inwestycji do końca 2023 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2025 r.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Może w końcu ceny mieszkań zaczną spadać? W końcu ilu i ile może kupić mieszkania?
 • Już widzę protestujących mieszkańców domków jednorodzinnych skarżących się na hałas z pobliskich hal. "My nie sprawdzalim MPZP, domki kupilim i pobudowalim a teraz głośno. ":D
 • @ekonomia - A widzisz tam jakiś grunt pod mieszkania ? Dwie paczki gruntu za kosmiczne pieniądze. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego ma na nich powstać zabudowa usługowa
 • Przecież tam miały być domki. .. Idioci decydenci nie widzą jak zakorkowana jest ta ulica, nic nie robią, żeby połączyć z modrzewiną, a tak niewiele brakuje do sławetnego ronda, lepiej zbudować drogę do leśniczówki, a tutaj zaraz zwiększy się ruch i wszystko się zatka. Elemelku stuknij się w pusty łeb.
 • @ekonomia - PIS u władzy, ceny będą rosnąć - taki plan
 • Dobre miejsce na nową zabudowę osiedli. Niech Nam miasto pięknie rośnie!
 • Darujcie sobie komentarze, które krytykują, ze miasto wszystko wyprzedaje…a co ma z tym robić, skoro cena rynkowa jest naprawę wielka? Sprzedawać, niech miasto rośnie!
 • Jakie usługi, chyba w tym celu to powstała srtefa na modrzewinie, co za cymbał stworzył ten plan zagospodarowania
 • @ekonomia - O tym decyduje popyt i podaż, na razie to pierwsze zwycięża bezapelacyjnie i nie wiadomo co mogłoby to zmienić, wyższe stopy procentowe ? tak, ale raczej zdecydowanie powyżej 3 %, dodatkowy podatek dla inwestorów, który chce wprowadzić janosikowy rząd ? tak, ale i tak przełoży się to później na kupujących i wynajmujących, więc co ? o tym na pewno zdecyduje popyt i podaż. ..
 • Chyba nie bardzo taki plan, skoro 500+ coraz mniej warte, teraz trzeba będzie dołożyć, żeby kupić następnych wyborców, a za co ? niedługo się dowiemy komu zabiorą.
 • Nie mam działki na Bielanach, to nie interesowałem się MPZP, ale pod usługi to zawsze mi się kojarzyły działki na Modrzewinie, a do mieszkania działki na Bielanach. Nie lepiej mieć na Bielanach tylko strefę mieszkalną, a usługi i produkcję na Modrzewinie ? Dojazd na Bielany ciężkiego transportu odbije się tylko na drogach i korkach w mieście. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  3
  Anonimek1(2021-11-16)
 • W sam raz na nową Biedronkę. ..