UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co tam, panie, na siódemce?

 
Elbląg, Kierowcy nie mogą się już doczekać, kiedy pojadą nową siódemką.
Kierowcy nie mogą się już doczekać, kiedy pojadą nową siódemką. (fot. Michał Skroboszewski)

- Do końca października kierowcy pojadą nową S7 z Elbląga do Gdańska i z powrotem. Przedłużono jedynie termin oddania do użytku dróg bocznych i elementów infrastruktury – zapewnia rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Zobacz zdjęcia.

Zdążą czy nie zdążą? To pytanie zadaje sobie wielu kierowców podróżujących starą trasą nr 7 między Elblągiem a Gdańskiem, obserwując postęp prac przy nowej S7. Pierwotny termin oddania wartej ponad 3 miliardy złotych inwestycji ustalono na październik tego roku. Czy jest realny? Piotr Michalski, rzecznik prasowy gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zapewnia, że tak.
       - Obecnie na obu odcinkach budowy drogi ekspresowej S7 między Koszwałami a Elblągiem trwają intensywne prace budowlane. Co do terminów zakończenia kontraktów wyjaśniam, że wpłynęły roszczenia wykonawców na warunki pogodowe w 2017 r., które utrudniały prowadzenie prac. Po wnikliwym przeanalizowaniu spraw zostały podpisane aneksy z wykonawcami. Na tych dwóch odcinkach, na jezdniach drogi ekspresowej z węzłami i głównymi drogami poprzecznymi, co jest niezmiernie istotne z punktu widzenia przejazdu między Gdańskiem a Elblągiem, prace mają się zakończyć do końca października br. Pozostałe drogi boczne i elementy infrastruktury mają być skończone do 27.04.2019 r. na odc. nr 1 (Koszwały – Nowy Dwór Gdański) i do 14.12.2018 r. na odc. 2 (NDG – Elbląg) – wyjaśnia Piotr Michalski.
       GDDKiA zapewnia, że obie jezdnie trasy S7 z Elbląga do Gdańska będą przejezdne w obu kierunkach pod koniec października. - Trudno w tym momencie powiedzieć, które elementy infrastruktury drogowej i kiedy będą oddawane do eksploatacji. Przypomnę, że na fragmentach drogi ekspresowej w okolicy Dworku, Nowego Dworu Gdańskiego i Kmiecina ruch wg tymczasowej organizacji ruchu odbywa się już po drodze ekspresowej. Tak samo jest już możliwy przejazd nad drogą ekspresową na węźle w Cedrach Małych – dodaje Piotr Michalski.
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama