UWAGA!

Cudu (na razie) nie ma

Od powołania w Pasłęku, po długich i zaciętych bojach, podstrefy warmińsko-mazurskiej specjalnej strefy ekonomicznej minął rok. Kiedy jednak pojawią się pierwsi inwestorzy - nie wiadomo.

W listopadzie ubiegłego roku władze powiatu elbląskiego wniosły, jako swój udział do spółki, w ramach której SSE działa, 40 hektarów atrakcyjnie położonej ziemi w pobliżu Pasłęka i trasy numer 7. Do dziś jednak, jak alarmuje starosta elbląski Sławomir Jezierski, zarząd strefy nie znalazł czasu, by zająć się jej dalszymi losami. Zaproponował tymczasem, by zamiast ziemi, samorząd wykupił - za 800 tysięcy złotych - udziały w spółce Warmińsko- Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Jak wyjaśnia pełnomocnik zarządu spółki, Stanisław Trzaskowski byłoby to korzystniejsze, bo pozwoliłoby powiatowi czerpać zyski, jakie osiąga spółka.
     Władze powiatu nie mają pieniędzy na wykup udziału, uważają także, że dla lokalnej społeczności najważniejsze jest uruchomienie strefy pasłęckiej i tworzenie w niej miejsc pracy, niż udział w zyskach jednej z najsłabiej rozwijających się stref. Podczas piątkowej sesji Rady Powiatu Stanisław Trzaskowski zaproponował też, by władze Pasłęka rozważyły przedłużenie czasu zwolnienia z podatków lokalnych, jakie - póki nie pojawią się inwestorzy - musiałby opłacać zarząd strefy.
     Burmistrz Pasłęka, Maciej Romanowski:
     - Możemy to zrobić, ale problem chyba tkwi gdzie indziej. Sytuacja gospodarcza jest trudna i nawet przywileje związane z działalnością w strefie nie są dziś przynętą dla inwestorów. Będziemy jednak szukać nowych rozwiązań - może, jak podpowiada starosta, weźmiemy sprawy podstrefy we własne ręce?
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • A może upadły Elbrol przenieść do tej cudownej sterfy?Razem z upadłym Prezesem Panem Januszem Nowakiem...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jeszcze pracodawca(2002-08-29)
 • Super! Zarząd strefy dostaje pensje, pewno ma służbowe auta i domaga się kolejnych środków na własny byt. A inwestorzy tworzący miejsca pracy? Komu oni potrzebni!
 • KOlejna afera "FOZ" a może "Art........ Ale POLAK potrafi. Ciekawe czy zarząd w ramach KOŁOTKOWSKIEJ spowiedzi skarbowej majątek jakiego się dorobił nic nie robiąc dla ludzi z Pasłęka!!!!!!!!??????????????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obserwator(2002-08-29)
 • Ujawni majątek _ Przepraszam za błąd wynikający z zalewania oczu krwią ze zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłoooooooooooośśśśśśśśśśśścccccccccccccii !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Obserwator(2002-08-29)
Reklama