UWAGA!

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (wybrany wątek)
  • Trochę kolego konfabulujesz. Alkohol Ci się przeterminował i wylałeś do kanalizacji hektolitry piwa i butelki alkoholi wysokoprocentowych ? Szczerze wątpię. Przyjdą, pójdą i już. Taki to biznes z tą gastronomią, bez umów, bez ZUS, bez opcji tarczy PFR, wszystko ma swoje powiązania i plują w brodę Ci, którzy kombinowali latami z obsługą knajp. Rynek zweryfikuje to samoistnie, bo branża rusza już już a brak rąk do pracy.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    7
    1
    Marcin40(2021-05-14)
  • @Marcin40 - i najlepiej piwo za 10 zł, a smrod i kible sie wylewaja. Zapłącę 10 zł za piwo, ale jak warunki będa godne, a nie że wszystkie ciuchy do prania bo śmierdza, że wykręca gebę. .. nic włożyc dużo wyjąć, taka dwiza przyświeca lokalnej pseudogstronomii i orżnąc klienta, wtedy dzień jest wspaniały. .. dużo się jeszcze musicie nauczyć o prowadzeniu lokali gastronomicznych lokalni garomieszacze, bo do kucharzy wam dalekoooo. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    6
    3
    krytyczym okiem(2021-05-14)
  • @krytyczym okiem - Podaj konkretne przykłady: adresy, nazwiska daty albo popatrz w lustro i powiedz do niego: ale jestem świnia!
  • wielokrotnie sie naciąłem u tych gastrooszustów i dlatego jak chce coś zjeść to wybieram inne miasta. .. mam swoje miejsca i omijam elbląską z daleka. ....
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    2
    krytycznym okiem(2021-05-16)
Reklama