UWAGA!

"Czy tak powinna wyglądać pomoc przedsiębiorcom?"

 Elbląg, "Czy tak powinna wyglądać pomoc przedsiębiorcom?"
fot. Anna Dembińska

- Ostatni rok był dla nas bardzo trudny, cała nasza branża została potraktowana bardzo źle, niebawem w mocno okrojonej wersji ruszamy, ale żeby nie było za łatwo dostaliśmy informację o kontroli - piszą właściciele Pubu Sąsiedzi. Chodzi o kontrolę "wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych". O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Miejski w Elblągu.

- Ostatni rok był dla nas bardzo trudny, cała nasza branża została potraktowana bardzo źle, niebawem w mocno okrojonej wersji ruszamy, ale żeby nie było za łatwo dostaliśmy informację o kontroli - piszą właściciele elbląskiego pubu Sąsiedzi. Chodzi tu o kontrolę "wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów sprzedaży napojów alkoholowych. O wyjaśnienia w tej sprawie poprosiliśmy Urząd Miejski w Elblągu.

Okres pandemii jest dla branży gastronomicznej niezwykle trudny.

- Cała nasza branża została potraktowana bardzo źle, niebawem w mocno okrojonej wersji ruszamy, ale żeby nie było za łatwo, to dostaliśmy informację o kontroli. Bardzo dziękujemy miastu za okazane wsparcie i żałujemy, że ten urząd nie był tak chętny do policzenia towaru, który musieliśmy wyrzucić. Przypominamy że od roku mamy praktycznie zamknięte - informują właściciele pubu Sąsiedzi i proszą naszą redakcję o wyjaśnienie tej sprawy.

W piśmie przesłanym do pubu Sąsiedzi przez Urząd Miejski w Elblągu czytamy między innymi: "zawiadamiam o zamiarze wszczęcia kontroli w zakresie weryfikacji pisemnego oświadczenia o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w punkcie sprzedaży w 2020 roku na podstawie ustawy wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi".

Jak wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga, takie kontrole odbywają corocznie i są działaniami rutynowymi. - Kontrole przestrzegania zasad i warunków korzystania z zezwolenia na sprzedaż alkoholu zarówno w punktach sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży (detal), jak również w punktach sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży są działaniami ustawowymi. Odbywają się corocznie, są to działania rutynowe, zgodne z przyjętym planem kontroli. Nie są one kierowane przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy. W tym roku przeprowadzonych zostało już 6 tego typu kontroli – informuje Joanna Urbaniak.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Głosowałem na PO, było ŹLE, głosowałem na PiS, jest ŹLE, w nadchodzących wyborach będę głosował na Konfederację, bo jeszcze na nich nie głosowałem i to coś nowego, a ich pomysły mi się podobają. Zapytacie o Hołownię? Przecież to wydmuszka PO, a PO już raz mnie oszukało.
 • Polacy mają tą tendencję, że jak PiS ich oszukał to idą na PO głosować, a jak PO również oszuka to wracają do PiS. Non stop te same gęby i ta sama stęchlizna.
 • Odejdźcie wszyscy NIEporadni na czele z. Cwirkiem słabi jesteście!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11
  7
  Elblązanin(2021-05-14)
 • Jakaś menda doniosła że "sąsiedzi"byli otwarci. Elbląg miasto zawistnych kapusiów
 • Jednak do waszych lbow nie dociera co to jest koronawirus. To śmierć.
 • NIGDY nie glosoeac na P O i PSL i SLD to kłamcy. Co robią w senacie. Blokują pieniądze dla POLSKI i Polaków. HWWD.
 • tylko brać, a jak ktos cos od januszów biznjiesu chce, to lamnet. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  5
  krytycznym okiem(2021-05-14)
 • To teraz sobie wyobraźcie Janusze biznesu, że pracownicy mają u was trudno przez całe życie. Bardzo dobrze że poczujecie chociaż namiastkę tego.
 • Acha, czyli handlowali pokątnie mimo zakazu, bimbrownicy i spekulanci, a podatków nie płacili społeczeństwu. Dopłaty zaś z tarczy i zwolnienia z koncesji wzięli, jak cała reszta "uczciwych przedsiębiorców". W dyby, aspołecznych pasożytów i chciwych roszczeniowców takich. Pewnie w dodatku antymaseczkowcy. Ukarać surowo i domiar nałożyć, jako przykład dla innego aspołecznego elementu, aby wybić z niedojrzałych głów podobny egoizm na przyszłość. Hashtagi: #TaxTheRich, #PodatekProgresywny, #roszczeniowcy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  13
  Feliks E. Dzierżyński(2021-05-14)
 • Kontrlowac, kontrolowac, handlowiec, karczmarz, szynkarz we krwi ma kretactwo patrzy ino jakby tu oszwabic, ojca, matke sprzeda byleby zarobic, tak jest od setek lat. Garbusiarz cyklista
 • Przecież jak facet jest czysty jak łza z uśmiechem na twarzy odprawi kontrolę. Jeżeli coś tam sprzedawał to nie fiskalizował. Patologią przepisów jest dopiero fakt, że zamknięte lokale zobowiązane były do płacenia koncesji na sprzedaż alkoholu, którego de facto nie sprzedawały w okresie obostrzeń pandemicznych. Bo to jakby środki celowe na leczenie skutków alkoholizmu.
 • Kontrole są wpisane w biznes. Nie widzę problemu.
Reklama