UWAGA!

Decyzja środowiskowa pozwala na budowę lotniska

 
Elbląg, Decyzja środowiskowa pozwala na budowę lotniska
fot. Anna Dembińska

Po rocznym monitoringu i złożeniu raportu do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie samorządowa spółka „Warmia i Mazury” uzyskała ostateczną pozytywną decyzję środowiskową, jeśli chodzi o realizację budowy portu lotniczego w Szymanach. Dziś – w piątek 19 lipca – ta decyzja się uprawomocniła.

- To sukces, który rozpoczyna nową erę w pracach przy budowie regionalnego lotniska – mówi marszałek Jacek Protas. – Dostaliśmy zielone światło na realizację regionalnego portu lotniczego w Szymanach, a to jedna z inwestycji kluczowych dla regionu, zapisanych w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Oznacza to, że ustalone przez nas harmonogramy prac są aktualne i realne jest oddanie inwestycji do użytku do końca tego okresu programowania. W tym roku samorząd województwa i spółka lotnicza mogą podpisać umowę o dofinansowanie przedsięwzięcia i ogłosić przetargi na wykonawstwo robót budowlanych.
       Przypomnijmy, że inwestycja ma kosztować ok. 200 mln zł, z czego dofinansowanie środkami europejskimi sięga 76 proc. 30 kwietnia został wyłoniony w konkursie projekt terminala, na który samorząd przeznaczył do 35 mln zł. Koncepcja zakłada, że będzie on wybudowany dla obsługi 300 tysięcy pasażerów rocznie z możliwością rozbudowy i obsługi docelowo 500 tysięcy podróżnych. Budynek będzie podzielony na odpowiednie strefy – przylotów, odlotów, VIP, ogólną, strefę dla personelu terminala i zespół pomieszczeń technicznych.
      
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • szkoda pieniądze rzucone w błoto - kto będzie do tego dopłacał ? po jednym roku splajtują
 • Kompletna bzdura
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  1
  Ranczo(2013-07-19)
 • Planowana niegospodarność. Prokurator będzie miał zajęcie.
 • pfff,
 • Gdy przeczytałem nagłówek, myślałem, ze budowa lotniska rozpocznie sie w Elblągu. Mamy ku temu daru ki. Czytam dalej i sie rozczarowałem, Szymany, kto z vip na wioche przyleci? Moze Marsjanie? Juz tam ponoć Talibów było bez liku za panowania Leppera. Zmarnowane pieniądze, prokurator jak nic powinien w to wkroczyć bo to marnotrawstwo pieniędzy podatnikow i funduszy unijnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18
  1
  /Alojzy/(2013-07-19)
 • a h. j nas to obchodzi 200 km od elblaga
 • Najpierw niech wybudują ludzka drogę na ta wiochę. Do Mrągowa juz 10 lat sie pierniczą
 • też nam PO pokaże, co moglibyśmy mieć gdybyśmy nie wybrali PiSiorów, prawda jest smutna ale kompleks rekreacyjno-sportowy by był. Tusk i Gelert znaleźliby na to pieniądze ale skąd ma wziąść nieudolny bezradny(przez 23 lata) nasz nowy prezydent, ale elblążanie wybrali inaczej, mogli złapać dwie sroki za jeden ogon(teraz wybrać Gelert a za rok PiS) a wyszło jak zawsze. Tu jest ciemnogród, więc miejsce dla PiSu
 • A co nas Elblążan obchodzą Szymany? My latamy z Lech Walesa Airport w Gdańsku :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  0
  Generallo(2013-07-19)
 • Będzie to sami co z lotniskiem w Modlinie. Bubel na predce zbudowany. Ten Protas to jednak idiota:)
 • hahaha a po co jak jest Rębiechowo. Ci megalomani z szuwarowo-bagiennego mają rozmach, ale ja nie mam ochoty dorzucać się do tego
 • Modelowy przykład jak działają województwa ze ściany wschodniej. Łykają grube miliony i topią je w błoto dalej ciągnąc się w ogonie Polski. Dają kasę to wpakować ją w byle co - tylko żeby w coś wpakować, bo dają. Dlatego cały czas dziwię się zwolennikom pozostania Elbląga w tym syfie - choćby ze środków UE zbudowali nam wielki pałac ze złota to to województwo i tak pozostanie zad*piem bez żadnych perspektyw. Elbląg ma szansę rozwinąć się tylko we własnym województwie, albo w Pomorskim.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  Jonas(2013-07-19)
Reklama