UWAGA!

Deweloper z Ostródy będzie budował przy Kilińskiego

 Elbląg, Deweloper z Ostródy będzie budował przy Kilińskiego
(fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Prawie 100 procent więcej niż cena wywoławcza zapłaci deweloper, który kupił do miasta grunt przy ul. Kilińskiego. Zwycięzcą przetargu okazała się firma z Ostródy.

Działka przy ul. Kilińskiego ma powierzchnię prawie 0,4 hektara, jest uzbrojona w media komunalne i przeznaczona pod zabudowę usługową lub/i mieszkaniową, a jej wartość wyceniono na 674,5 tys. złotych (plus VAT). Nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego. Dzisiaj przebiega przez nią ścieżka, którą mieszkańcy Zatorza skracają sobie drogę w kierunku ul. Łódzkiej.

Władze miasta próbowały ją sprzedać wiosną, ale wówczas nie było chętnych. W najnowszym przetargu, który odbył się kilka dni temu, wystartowało trzech chętnych. Licytacja była zacięta, bo nieruchomość osiągnęła ostatecznie cenę 1 mln 210 tysięcy złotych (plus VAT). Zwycięzcą przetargu zostało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Ekobud z Ostródy, które w Elblągu wybudowało już m.in. osiedle w miejscu byłej mleczarni, osiedle przy ul. Łęczyckiej czy osiedle na Kamionce przy ul. Broniewskiego.

Inwestor będzie musiał rozpocząć inwestycję najpóźniej do 31 grudnia 2023 roku, a zakończyć do 31 grudnia 2025 roku. Przypomnijmy, że obok - na działce przy skrzyżowaniu ulic Malborskiej i Mielczarskiego – do 2028 roku ma również powstać osiedle, realizowane przez firmę z Gdańska, która kupiła 1,5-hektarowy grunt za 5,4 mln złotych netto.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama