UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dotacje dla organizacji pozarządowych

Zadania publiczne samorządu województwa tradycyjnie wykonują wyłonione w konkursach organizacje pożytku publicznego. Na projekty współpracy międzynarodowej organizacje otrzymają z budżetu województwa 150 tysięcy zł.

Jednym z zadań publicznych samorządu w ramach otwartych konkursów ofert jest integracja europejska i rozwijanie kontaktów między społeczeństwami. Wszystkie organizacje pożytku publicznego mogą starać się o dofinansowanie tego typu projektów. W ogłoszonym przez Urząd Marszałkowski w Olsztynie konkursie wystartowały 34 fundacje i stowarzyszenia. Komisja wyłoniła 15 projektów.
       W gronie dofinansowanych projektów znalazły się także przedsięwzięcia związane z naszym miastem. Wyróżniono Stowarzyszenie Jantar, któremu przyznano 9000 zł na Międzynarodowy Festiwal Tańca Baltic Cup oraz Stowarzyszenie Kulturalne Viva Art, które otrzymało 7000 zł dofinansowania na realizację V Międzynarodowych Spotkań Artystycznych.
       Dzięki wsparciu z pieniędzy publicznych organizacje pozarządowe mogą docierać do mieszkańców Warmii i Mazur z różnorodnymi inicjatywami. Zarząd województwa przeznacza pieniądze również na sport, kulturę, turystykę oraz pozostałe zadania uregulowane w ustawie o samorządzie terytorialnym.
      
       Pełna lista dofinansowanych z budżetu województwa projektów z zakresu działalności ma rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami.
      
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama