UWAGA!

Drugi etap przekopu bez prawnych przeszkód

 Elbląg, Prace nad rzeką Elbląg trwają od czerwca
Prace nad rzeką Elbląg trwają od czerwca (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Sąd Okręgowy w Warszawie odrzucił skargę konsorcjum NDI i NDI Sopot w sprawie wyników przetargu na drugi etap budowy drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Przypomnijmy, że przetarg wygrał Budimex, który prowadzi prace od czerwca.

Konsorcjum NDI jest razem z firmą Besix wykonawcą pierwszego etapu inwestycji. Startowało również w przetargu na drugi etap i przegrało rywalizację z Budimexem. Najpierw od wyników przetargu odwołało się do Krajowej Izby Odwoławczej, a następnie do sądu.

- Sąd Okręgowy w Warszawie, w ślad za Krajową Izbą Odwoławczą, potwierdził prawidłowość przeprowadzenia postępowania przez Urząd Morski w Gdyni oraz niezasadność zarzutów podnoszonych przez konsorcjum NDI – poinformowała nas Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Gdyni.

Przypomnijmy, że drugi etap inwestycji obejmuje modernizację rzeki Elbląg na długości ok. 10 km (m.in. umocnienie brzegów) oraz budowę nowego 104-metrowego mostu obrotowego w Nowakowie wraz z drogami dojazdowymi. W przetargu na to zadanie wystartowało aż dziewięć firm, decyzją komisji wygrał Budimex, który rozpoczął prace w czerwcu. Będą kosztować 574 mln złotych i mają się zakończyć do kwietnia 2023 roku.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama