UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Działki przy Chrobrego idą pod młotek

 
Elbląg, Działki wystawione na przetarg zaznaczyliśmy czarną linią. Mapa pochodzi z portalu mapowego UM Elbląg
Działki wystawione na przetarg zaznaczyliśmy czarną linią. Mapa pochodzi z portalu mapowego UM Elbląg

Na prawie półtora miliona złotych wyceniono kompleks 12 działek przy ul. Chrobrego, które w jednym przetargu chce sprzedać elbląski ratusz. Ma na nim powstać osiedle domków jednorodzinnych. Licytacja odbędzie się 25 listopada.

Dotychczas władze miasta próbowały sprzedać działki w okolicy ul. Chrobrego pojedynczo. Nie zawsze jednak znaleźli się chętni, więc teraz pod młotek idzie kompleks 12 działek o łącznej powierzchni prawie dwóch hektarów. Cena wywoławcza tego kompleksu to milion 454 tysiące złotych, do której należy doliczyć podatek VAT. Działki znajdują się w sąsiedztwie Hospicjum Elbląskiego.

Po konstrukcji przetargu widać, że to oferta dla deweloperów. Tym bardziej, że potencjalny zwycięzca licytacji, która odbędzie się 25 listopada w Urzędzie Miejskim, będzie musiał ponieść dodatkowe koszty związane z tą inwestycją.

„Warunkiem niezbędnym dla możliwości rozpoczęcia przez Nabywcę realizacji inwestycji jest doprowadzenie własnym staraniem i na własny koszt, w porozumieniu i we współpracy z EPWiK, sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przepompownią ścieków na tym terenie. Szacunkowy koszt tego zadania może wynieść około 1,1 mln złotych” - czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

  Elbląg, Tu ma powstać osiedle domków jednorodzinnych
Tu ma powstać osiedle domków jednorodzinnych (fot. Anna Dembińska)

Kolejny koszt po stronie nabywcy, szacowany na 2,1 mln złotych, to budowa utwardzonej nawierzchni na ul. Żurawiej. Właśnie z uwagi na dodatkowe koszty i zobowiązania nabywca będzie miał trzy lata na rozpoczęcie budowy osiedla domków jednorodzinnych i 5 lat na jej zakończenie, licząc od terminu wykonania sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na tym terenie.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama