UWAGA!

Działki przy Chrobrego na sprzedaż

 Elbląg, (zdjęcie z otofortomapy - UM Elbląg)
(zdjęcie z otofortomapy - UM Elbląg)

Władze miasta chcą sprzedać kolejne działki przy ul. Chrobrego. Po nowym roku na licytację zostaną wystawione dwie nieruchomości. Cena? Około 200 złotych za metr.

Do sprzedaży wystawiono uzbrojone w media działki o powierzchni ok. 950 m kw. wraz z udziałem w gruncie, po którym ma przebiegać w przyszłości dojazd do nieruchomości. Pierwsza z działek jest warta 166 tysięcy złotych, druga – 164 tys. zł, do tych kwot należy doliczyć 23-procentowy podatek VAT. Cena wywoławcza za metr kwadratowy powierzchni brutto wynosi więc ok. 200 złotych.

W sąsiedztwie działek w ostatnim czasie powstało kilka nowych domów jednorodzinnych, sprzedawane grunty też są przeznaczone pod taką zabudowę. Czy znajdą się chętni? Przekonamy się o tym 25 stycznia, kiedy w Ratuszu Staromiejskim ma odbyć się licytacja nieruchomości.

Nabywcy będą zobowiązani do rozpoczęcia zabudowy do 31 grudnia 2024 i jej zakończenia w stanie surowym zamkniętym wraz z elewacjami do 31 grudnia 2026 roku.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tylko sprzedaż działek Tak rządzić to ja też bym potrafił
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  13
  Wiceminister(2020-12-28)
 • A dlaczego MIASTO nie uzbraja innych terenów Elbląga. JEST ich sporo i można sprzedać.
 • Oddałbym elbląskie, nieudolne władze ratusza nawet za darmo, ale kto mi tych cyców teraz weźmie i będzie karmił na przednówku? Hashtagi: #ElblagZdrojPomscimy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  37
  9
  chłop zatroskany(2020-12-28)
 • Władze znowu udają że coś robią
 • Działki są za drogie w tym czasu jest trudno 200 zł za metr dajcie mi spokój 55 zł za metr to jest ok a nie więcej i teraz trzeba budować to da się pieniądze twój dziadek twoja babcia kto może Korona wirus
 • to są dzialki, jako sposób na zatrzymanie mlodych w elblągu, tylko, że mialy być tanie nieduże dzialki w cenie od 30 - 50 tys. , na których stawiamy max 100 m domek i calość zamyka się w 200 - 250 tyś. , a Miasto oferuje dzialki wartości domku. Jak to było mozliwe w I pol. lat 80 tych, że Ratusz zaoferował kilkaset naprawdę tanich dzialek, bo chcial, by elblążanie się budowali. Tak powstaly duże osiedla : Nad Jarem/ ponad 160 /, Bielany / 250 domkow / Przy Mlynie / 165 /, Sadowa, Warmińska, Tarnowska, Zakopiańska, Reja, osiedle między Rawską, a Grottgera, przy kościele ks. Klimuszki i jeszcze parę innych. .I to były biedne lata 80 - te. A teraz Urząd Miejski oferuje 2 drogie dzialki na kwartał.
 • Wartość tych działek jest taka ile gotów jest zapłacić klient. Te działki to super lokalizacja, więc cena myślę że dobra. Ludzie potrafią tylko wszystko krytykować, a oczywiste jest że lepiej te działki sprzedać ludziom, którzy chcą się wybudować czy zainwestować.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10
  8
  Myślący Elblążanin(2020-12-28)
 • Kiedy wreszcie sprzedacie ratusz ja się pytam
 • @Staso- te 200 zeta za metr to cena wywoławcza, uważam że w tej dzielnicy to i tak mało. Sama jestem gotowa dojechać do 300.Jak cię nie stać, to do Komorowa, Pilony, tam kupisz po dychu. .
 • Czyli z domkiem to ok pół banki Jak ktoś kupi to znaczy że tyle warte
 • Akurat to, ze sprzedają tereny pod budowę nowych zabudowań to jest akurat plus. .. nie rozumiem Waszego narzekania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  9
  Gosc7374(2020-12-28)
 • budowlanka szaleje to i działki są drogie, do czasu. .. ..
Reklama