UWAGA!

Dzierżawa za 1,22

 
Elbląg, Dzierżawa za 1,22
(fot. AD)

1,22 zł rocznie za dzierżawę trawnika czy innego terenu przy budynku komunalnym, bez względu na jego wielkość. Ma to zachęcić wspólnoty mieszkaniowe do zagospodarowania i opiekowania się terenami przy ich budynkach, a w przyszłości do ich wykupienia.

Teraz wspólnoty i właściciele mieszkań w budynkach komunalnych nie są zainteresowani terenami wokół nich. Problem bierze się stąd, że budynki z zasobów ZBK sprzedawano po obrysie budynku, więc tereny wokół nich wciąż należą do miasta. Miasto próbowało te tereny sprzedać mieszkańcom, ale z mizernym skutkiem.
       Wczoraj (7 października) prezydent Jerzy Wilk zapowiedział, że utrzymaniem terenów wokół budynków będzie się teraz zajmować Zieleń Miejska, jednocześnie złożył nową propozycję dla mieszkańców.
       – Bez względu na wielkość działki dzierżawa będzie wynosić 1,22 zł rocznie – mów Jerzy Wilk. – Chcemy zachęcić wspólnoty do wydzierżawienia tych terenów użytkownikom.
       Dzierżawa za grosze to pierwszy krok. Potem tereny te mają być sprzedawane wspólnotom przy zastosowaniu 95-procentowej bonifikaty.
       – Chodzi o to, żeby wspólnota, wydzierżawiwszy teren, poczuła się jego gospodarzem – wyjaśnia prezydent. – Są pieniądze w budżecie miasta na projekty „Przyjazne podwórko”. Przedłużyliśmy termin składania wniosków, bo tych podwórek powstało za mało. Mieszkańcy nie byli zainteresowani, ale robimy wszystko, żeby ich przekonać. Że to podwórko może być w przyszłości ich własnością, oni mają się tam poczuć gospodarzami.
      
      
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Cwane posunięcie pana Wilka dzierżawa za 1 zł +VAT, tylko jakie koszty utrzymania!?
 • i życzę powodzenia w wykupywaniu i dzierżawienia takich terenów, potem tylko Straż Miejska (która przecież miała być zlikwidowana) będzie wystawiała mandaciki za nieuporządkowany, lub nieodśnieżony teren. Wilk szuka jeleni którzy za własne pieniądze będzie musiał utrzymać ten teren.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  4
  NIEdlaWilka(2013-10-08)
 • Gdzie sie zgłosić? Chce wydzierżawić ogródek, ktory użytkuje od x lat koło domu. By było legalnie.
 • A teren pod wiate lub garażu też jest brany pod uwagę prosze o odpowiedz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Gość5(2013-10-08)
 • znowu diaczenki na zdjęciu - może jakieś parkingi w końcu
 • A moze zamiast parkingu PLAC ZABAW DLA DZIECI
 • Place zabaw dla dzieci powinny byc przed domami na tych trawnikach
 • Bardzo dobry pomysł. Zapraszam na ul. Skłodowskiej, zobaczycie jak dbają mieszkańcy o zieleń przed i za budynkami. Brak jedynie doprowadzenia przez miasto do porządku chodników i ulicy. Nie udało się w roku ubiegłym z Budżetu Obywatelskiego to zrobić, nie uda i w tym roku. Dlaczego? Ano dlatego, że tam mieszka około 200 mieszkańców. Chociaż zagłosowało ich około 90 % to i tak głosów było mniej niż w dużych osiedlach. Może by zmienić sposób liczenia głosów /aktywności/ mieszkańców.
 • Chętnie wydzierżawię za tą cene dwie działki komunalne na Modrzewinie!
 • Wszystko cacy tylko rzeczywistość inna w tej chwili użytkuje kawałek działki przed domem i zieleń miejska dopatrzyła się ze to ich teren znaczy teren miasta i a ten kawałek płacę 24,40 rocznie i jeszcze podatek ziemski do urzedu miejskiego to rzeczywista rzeczywistość panie Prezydencie nie czaruj Pan ludzi po raz kolejny bo mnie szlak trafia jeszcze dzis napisze do Pana pismo w tej sprawie my widzimy w przeciwieństwie do pana pracowników co jeszcze pan wymyśli to wszystko obłuda
 • tylko ZBK staćna takie super place zabaw jak widać na załączonym zdjęciu rozpadająca się piaskownica w którejjest pełno kapsli po piwku i kocich kup
 • Mam kilka pytań. Kto wydzieli działki między budynkami?, kto zapłaci za usługę geodety. Czy miasto ma jakieś plany zagospodarowania? Na ul. Próchnika okazało się, że mieszkańcy musieliby zrobić parkingi ogólnodostępne, place zabaw dla dzieci, ławeczki dla spacerowiczów itp, itd za własne pieniądze. Dostaliśmy nawet plany koncepcyjne ale bez kosztorysów.
Reklama