UWAGA!

Ekonomiczną strefą będzie zarządzał elblążanin

 Elbląg, Krzysztof Żochowski był m.in. prezesem Energi Kogeneracji
Krzysztof Żochowski był m.in. prezesem Energi Kogeneracji (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Elblążanin Krzysztof Żochowski został prezesem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie. Dotychczas był najpierw prezesem, następnie wiceprezesem Energi Kogeneracja, spółki produkującej ciepło dla Elbląga, wcześniej przez wiele lat pracował w EPEC-u.

Krzysztof Żochowski ma 49 lat, jest absolwentem Politechniki Gdańskiej i Politechniki Białostockiej i kierunków: budowa maszyn oraz ochrona środowiska. Od polowy lat 90. pracował w Elbląskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, najpierw jako kierownik rejonu eksploatacji sieci, później jako szef wydziału utrzymania ruchu. W latach 2004-2015 był dyrektorem ds. technicznych, a od lutego 2016 roku szefem wydziału rozwoju i inwestycji. W tym samym roku przeszedł do Energi Kogeneracja, spółki produkującej większość potrzebnej Elblągowi energii cieplnej, obejmując stanowsko prezesa. W 2019 roku, gdy prezesem EKO został Michał Wawryn (również pochodzący z Elbląga), został jego zastępcą.

Teraz Krzysztof Żochowski będzie prezesem Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Olsztynie, zarządzającej terenami inwestycyjnymi w województwie warmińsko-mazurskim i mazowieckim. To w sumie ponad 33,5 km kw. gruntów, objętych preferencyjnymi warunkami dla potencjalnych inwestorów. 

W-MSSE obejmuje m.in. tereny inwestycyjne w Elblągu, zlokalizowane na Modrzewinie. Do sprzedaży pozostało sześć działek o łącznej powierzchni 12 hektarów, przeznaczonych pod przemysłową działalność produkcyjno-magazynową. Największa ma powierzchnię 3,9 ha. 

Krzysztof Żochowski jest związany z Prawem i Sprawiedliwością, w poprzedniej kadencji samorządu był z listy tej partii radnym wojewódzkim. 

RG

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • BMW no cóż wojek
 • Jako firma usługowa chce wejść do specjalnej strefy ekonomicznej jak w innych miastach. co pan na to????
 • Wiem że firmy w Polsce nie muszą przenosić swego biura żeby być w ssę.
 • Niechaj prezydent Wróblewski się uczy, że warto być w komitywie z PiS, wtedy kariera się rozwija jak wyżej wymienionego. Ludzi ma za nic, liczy się tylko stołek. Jak to mówią?? Przez Pis do celu?? Czy jakoś tak.
 • RobertKoliński Partia swoim zginąć nie da - mogła leninowska kucharka rządzić państwem, może i ciepłownik zarządzać strefą ekonomiczną:)A jak się zakończył - z ciekawości, iż mję wtedy umkło - obiecany senatorowi Wciśle przez ob. prezesa proces w/s tzw. "Konwoju wstydu", którego prezes Żochowski stał się bohaterem parę lat temu na elbląskich ulicach? Bo ostatecznie nie wiem czy teraz na stanowiskach-synekurach z klucza partyjnego zarabia się mniej czy więcej, niż za "ośmiu ostatnich lat rządów Platformy"? Hashtagi: #PartiaNaszaMatkaNasza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  13
  RobertKoliński(2020-12-13)
 • Wiele razy dzwoniliśmy wysyłaliśmy e maile do Olsztyna i elbląskiego parku techn. Nikt nie odebrał a pani w Olsztynie wzięła nr tel. Minęły czerwiec lipiec sierp wrzes pazdz listopad i grudzień. zero kontaktu. Pytam czy ktoś tam jest?????
 • Konkrety dyrektorzy zrobi pan ssę w całym Elblągu. Firmy nie płaciłyby podatku dochodowego.
 • Zwykła wymiana stołków. Prowincjonalne miasteczko komuszobiznesowych układzików.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  35
  3
  Gosc45(2020-12-13)
 • To fakt ktoś tam pracuje. nigdy nie można z nikim porozmawiać.
 • Rudy i w dodatku beton. Taki jest.
 • Kiedy Elbląg będzie specjalna strefa ekonomiczna to szansa dla firm. Zero podatku.
 • RobertKoliński Zero podatku w SSE to szansa na jeszcze większy wyzysk pracowników i łupienie miasta oraz podatników, bo na pewno nie jest to szansa na rozumny rozwój, o czym kolejne reporty NIK dot. niegospodarności, strat, znikniętych w SSE w całej Polsce miliardach (2.5 mld zł rocznie pompowane z budżetu w SSE)i zwykłej nieefektywności topionego tam szmalu świadczą najlepiej. Najwyższy czas zlikwidować te strefy wyzysku, marnotrawstwa i dorabiania partyjnych kolesi synekurami z pieniędzy publicznych. Hashtagi: #TaxTheRich, #partyjniactwo, #synekury, #TKM
Reklama