UWAGA!

Finansowy zastrzyk do przebudowy Rybackiej

 Elbląg, Finansowy zastrzyk do przebudowy Rybackiej
(fot. Michał Skroboszewski)

Trwa przebudowa ulicy Rybackiej na starówce. Miasto nie będzie musiało wykładać na tę inwestycję tylko własnych środków. Właśnie otrzymało 630 tys. złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. To 70 procent potrzebnej sumy. Zobacz zdjęcia.

Na Rybackiej nowa jezdnia z kostki kamiennej wraz z chodnikami, 19 miejsc parkingowych, nowe oświetlenie, teren został też odwodniony. Dodatkowo na chodnikach zostaną wyeksponowane przedwojenne pokrywy studzienek kanalizacyjnych.

- Na chwilę obecną zakończono prace związane z rozbudową kanalizacji deszczowej i wykonano linię kablową oraz fundamenty pod słupy oświetleniowe. Trwają roboty związane z wykonaniem konstrukcji oraz nawierzchni drogowych – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Inwestycja ma kosztować 900 tysięcy złotych. Prezydent miasta złożył wniosek o jej dofinansowanie. Z sukcesem. - Nasz wniosek złożony do Funduszu Dróg Samorządowych na realizację przebudowy ul. Rybackiej na wysokości placu Katedralnego został rozpatrzony pozytywnie i otrzymaliśmy dofinansowanie. Wartość inwestycji to prawie 900 tys. zł, a otrzymane wsparcie wynosi 70 procent, czyli ponad 630 tys. zł. – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

Rybacka ma być przebudowana do końca maja.

oprac. RG na podst. informacji UM Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Droga redakcjo i czytelnicy. A co z DK22 w kierunku Malborka? Rząd utopił wszystkie pieniądze w socjal, 500plus na bombelki, a na inwestycje, które rozwijają gospodarkę NIE MA! Oby tak dalej wyborcy, Wam te 500 i 13stki bokiem wyjdą. Wspomnicie moje słowa na jesień jak kryzys wejdzie partyzantem do Polski.
 • Jeśli inwestycje będą realizowane naszymi firmami z Elblaga cz Regionu to b. dobrze- bo tu zapłacą podatki, tu je prawdopodobnie tez wydadzą.
 • Ty chyba nie rozumiesz jak np rozbudowana i frastruktura drogowa wpływa ja rozwój regionu. Wydatek na 4 pasmowa ekspresówkę to jest nic w porównaniu z płynnością transportu i atrakcyjności miejsca dla przyszłych inwestorów. Kiedyś inwestorzy budowali przy rzekach swoje produkcje, dziś przy ekspresowkach. Transport towarów na czas jest kluczowy, a bez punktualności żaden biznes produkcji nie będzie działał.
 • No i co ta inwestycja wniesie dobrego dla przeciętnego zjadacza chleba w mieście? No dla oka będzie ładniej, kilkanaście blacho wozów, które umiłowaliśmy do granic absurdu też będzie miało gdzie stanąć. Ale co poza tym? Co z inwestycjami, które przyciągną inwestorów, patrz, przyczynią się do stworzenia nowych miejsc pracy? Czas głaskania, picowania, pucowania minął. Nawet Niemcy od wielu lat nie strzygą już trawy na 3 cm. Poza tym, jaką mamy pewność, że za parę lat nie trzeba będzie tego naprawiać.....ze środków Daleko nie trzeba szukać. Most niski jest tego znakomitym przykładem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19
  14
  Komu zrobi się dobrze?(2020-04-20)
 • Kubuś Fatalista. Po co pytasz skoro sam sobie odpowiadasz? I tak masz w nosie inne opinie na ten temat....
 • "Inwestycja ma kosztować 900 tysięcy złotych. Prezydent miasta złożył wniosek o jej dofinansowanie. Z sukcesem. 'a ten Pis ponoć taki zły, nie daje na nic kasy ? Jak to jest w końcu Panie Wróblewski ??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  19
  19
  Kryśka 123 głosy .(2020-04-20)
 • O jakim transporcie ty mówisz?! Rozmawiamy o kawałku bruku na starówce?! Prawie 3/4 kwoty już wyłożono. Ależ wysiłek....
 • PiS laski nie robi - to nie ich pieniądze. Wytrzeźwiej Kryśka.
 • Twoje też nie, tylko Narodowego Banku Polskiego. : )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  7
  Trzeźwa Kryśka .(2020-04-20)
 • tyle dziurawych chodników w centrum miasta, a tu proszę od razu chodniki, bo jaśnie pan Wójcik ma wykupioną większość mieszkań, jak to milutko
 • nie tylko on, ale dzieci również, stąd taki ekspres, szkoda że tylko tu
 • Elbląg otrzyma resztki a olsztyn buduje od nowa ulica po ulicy. Jakie to dwa równorzędne miasta. Czysta hipokryzja.
Reklama