UWAGA!

Góra Chrobrego spółka z o.o.

Elbląg, Góra Chrobrego spółka z o.o.

Do 19 grudnia ma powstać na Górze Chrobrego wyciąg narciarski. Ma go zbudować firma z Gronowa Górnego, która powstała zaledwie kilka miesięcy temu, a jej kapitał to tylko pięć tysięcy złotych. Na dodatek w jej radzie nadzorczej zasiada jeden z miejskich urzędników.

Na razie na Górze Chrobrego jeszcze pasą się krowy, ale Urząd Miasta deklaruje, że w ciągu miesiąca ma tutaj powstać orczykowy wyciąg narciarski. Inwestorem jest firma o nazwie Góra Chrobrego spółka z o.o., która ma swoją siedzibę w Gronowie Górnym. Z panią prezes nie udało nam się jednak skontaktować.
       Firmę w samym Gronowie trudno znaleźć, bo przy siedzibie nie ma żadnego szyldu. Z danych Krajowego Rejestru Sądowego wynika, że powstała w sierpniu tego roku, a jej zakładowy kapitał wynosi 5 tysięcy złotych – to najniższa kwota przewidziana przez prawo. Co ciekawe, w radzie nadzorczej spółki zasiada jedna z urzędniczek ratusza, która od 1 listopada przebywa na zwolnieniu lekarskim, a współpracę z Górą Chrobrego spółka z o.o. rozpoczął jeden z pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, która to instytucja zarządzała poprzednim, zlikwidowanym wyciągiem. Władze miasta nie widzą w tym nic niestosownego.
       Ratusz podpisał ze spółką Góra Chrobrego umowę dzierżawy ponad dwóch hektarów gruntu, na którym ma powstać wyciąg narciarski. Została ona zawarta na trzy miesiące, wygasa 19 grudnia, do tego czasu ma powstać wyciąg. Miasto nie ogłaszało żadnego przetargu w tej sprawie, bo w przypadku tak krótkiej dzierżawy nie musiało tego robić. Wiceprezydent Elbląga Witold Wróblewski uważa, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem.
       Do otwarcia wyciągu został miesiąc. Co będzie, jak się nie uda? Wiceprezydent Witold Wróblewski nie chce pisać czarnych scenariuszy.
      
       Zobacz materiał filmowy.
      
Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czemu mnie to nie dziwi ?; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  KrzysztofNiedzwiecki(2010-11-19)
 • nie wierze co to za firma dlaczego ta firma ma nam budowac wyciag ?? tu chodzi o jakis szfindel policja powinna sie tym zajac
 • Prezio jeszcze sie musi nachapać.
 • Powinien przyjsc nowy prezydent i zrobic z nepotycznymi urzednikami porzadek
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Gadula(2010-11-19)
 • Prostactwo z urzedu-wynocha stad!!!!!
 • Chodziło o to jak z MOSIRU wyprowadzić wyciąg, który w ostatnich latach choć niedoinwestowany to i tak dał dochód. Więc wymyślili. Skończy się tak, że owa spółka nic nie zrobi tylko dokupi dwie armatki śnieżne podniesie cene i tak bedzie do pdwołania. Więc Panie Wróbleswki niech Pan nie rżnie głupa /choć to Panu pasuje / tylko wytłumaczy wyborcom jaki Pan na tym robi interes. .. mogę wytłumaczyć ja. Proszę opublikowac dokumenty dotyczące planów spółki, które Pan miał na biurku mieszkancy zapewne uznaja, że dla miasta to była najlepsza propozycja. PROSZĘ PAŃSTWA CI LUDZIE TO NASZ DOBRY SAMORZĄD ! Z ZASTANÓW SIĘ PRZED GŁOSOWANIEM NA PANÓW ZA RATUSZA. .. KŁAMSTWO ZA KŁAMSTWEM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  PRACOWNICY HENKA(2010-11-19)
 • To dlaczego pracownicy MOSiR wykonują prace porządkowe na górze. Czy to spółka pracownika MOSiR-u ich zatrudnia czy też MOSiR ma udziały w spółce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Apostata(2010-11-19)
 • Jeżeli to ten pracownik to ten pracownik, który kandyduje do Rady. To znaczy że to będzie najbardziej zaradny radny. Będę na niego głosował!!
 • Piękny finał 12 lat rządów Układu. Spółka bez historii obrotów w rachunku bieżącym, bez zdolności kredytowej, bez siedziby i biura, bez doświadczenia inwestycyjnego i bez gwarancji posiadania finansowania na budowę wyciągu orczykowego staje się dla Urzędu Miasta i Prezydenta Słoniny atrakcyjnym Inwestorem, z którym w sierpniu podpisuje się umowę dzierżawy terenu Góry Chrobrego, mimo że spółeczka istnieje od maja. O zamiarze podpisania takiej umowy i zlecenia inwestycji nie zostali poinformowani radni Rady Miejskiej. Informacji nie przedstawiono lokalnym mediom. Śladów jakichkolwiek rozmów z tym inwestorem nie ma na stronie Urzędu Miasta - służby prasowe nie informowały o spotkaniu Prezydenta z tym Inwestorem, nie podano do wiadomości publicznej faktu prowadzenia jakichkolwiek rozmów na ten temat, nie znane są powody ustalenia kwoty dzierżawy Góry Chrobrego wpisanej do umowy na poziomie 120zł, nie przedstawiono opinii publicznej uzasadnienia dla zawarcia tej umowy - nie wiadomo czy spółeczka przedstawiła jakiekolwiek memorandum inwestycyjne z promesami bankowymi. W jaki sposób w ogóle ta spółka się dowiedziała o możliwości wydzierżawienia Góry Chrobrego skoro nie było przetargu a ten teren nie jest prezentowany na stronie Urzędu jako miejsce dla inwestora? Co robi w Radzie Nadzorczej spółeczki [...] - pracownik Wydziału Rozwoju Przedsiębiorczości w Urzędzie Miejskim?
 • A co na to radni, pan Wilk, rzekomo pierwszy sprawiedliwy, pan Wcisła, któremu podobno na sercu leży stworzenie warunków dla turystyki i rekreacji, opozycyjni już teraz wobec "układu" radni SLD? Potrzeba w tym mieście zmiany, by w końcu ktoś zajrzał pod dywan, pod który się zamiata to, co ma być niewidoczne.
 • to co jest inwestor a plebs sie pruje?
 • to forpoczta "mitycznych" inwestorów z Modrzewiny, taka wersja soft na potrzeby Góry Chrobrego, . .. czujecie smrodek?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kabaret(2010-11-19)
Reklama