UWAGA!

Jak zmienia się park Dolinka

 Elbląg, Jak zmienia się park Dolinka
fot. Anna Dembińska

Trwają prace nad rewitalizacją parku Dolinka. - Prace są zaawanasowane w 60 proc. - mówi Mirosław Markiewicz, którego firma modernizuje park. Zobacz zdjęcia.

Zgodnie z planem modernizacja parku Dolinka powinna zostać zakończona do października. Być może inwestycja zostanie zakończona szybciej. - Prace idą sprawnie, nie ma większych opóźnień. jeżeli nic się nie zdarzy, to sądzę, że po wakacjach prace będą finalizowane - mówił Witold Wróblewski, prezydent Elbląga na dzisiejszym briefingu prasowym w parku Dolinka.

W parku stanie około 100 rożnego rodzaju urządzeń przeznaczonych do zabawy i rekreacji. - Zaawansowanie prac to ok 60 proc. Roboty prowadzone są dwukierunkowo: od strony ul. Moniuszki u i od strony ul. Agrykola. W tej chwili budujemy schody, które są najbardziej pracochłonnym elementem - dodał Mirosław Markiewicz, którego firma buduje park.

Przypomnijmy, że modernizacja parku Dolinka ma kosztować w sumie 13 mln złotych. Dofinansowanie z funduszy unijnych: 9,6 mln zł.

Z powodu prac remontowych funkcja rekreacyjna parku Dolinka została ograniczona. - Miałbym prośbę do elblążan, żeby w miarę możliwości ograniczyli swoje wycieczki z psami i rowerami. Mieliśmy już jedno zgłoszenie wypadku. Nie zostało ono uznane, ponieważ zgłoszono je z trzymiesięcznym opóźnieniem - apelują władze miasta.

SM
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Zaraz odezwą się specjaliście którzy powinni być aktualnie w pracy :D
 • Nie ma najmniejszych wątpliwości że cała koncepcja prowadzenia prac jest jednym wielkim niewypałem. Niestety nasze władze lokalne zupełnie nie liczą się ze zdaniem mieszkańców. Dobre rządy czy to na szczeblu centralnym czy lokalnym muszą wsłuchiwać się w głos suwerena. Rządzący miastem tego nie robią i efekt ich działań niestety jest jaki jest.
 • Do tego parku, aż się chce iść na spacer! Pięknie to wyszło! Brakuje jeszcze jednego parku dla psów, po drugiej stronie parku.
 • Ścieżki rowerowe to mistrzostwo świata, że pomyśleli o nich! Dziękujemy!
 • Dolinka ok a basen to pikuś!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17
  6
  Elblązanin(2021-06-17)
 • I najważniejsza sprawa, z chwilą udostępnienia tego parku natychmiast należy tam skierować wzmocnione patrole policji, straży miejskiej, a na czas nocny teren ten objąć zabezpieczeniem przez żołnierzy Obrony Terytorialnej. W międzyczasie trzeba wykonać tam pełne zabezpieczenie monitoringu. W przeciwnym przypadku park ten po miesiącu będzie terenem zdewastowanym, a właściciele czworonogów dokumentnie go zanieczyszczą psimi odchodami. I niech tu nikt nie mówi, że to wymysł i sianie zamętu. To samo twierdzono, gdy oddawane do użytku taras widokowy na Górze, Jelenią Dolinę, wieżę widokową nad jeziorem Druzno czy inne podobne obiekty. Niestety Polak to brudas, niechluj i wandal. Czyli jak to uczeni mawiają to jest Polska właśnie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  38
  5
  Tatarzy nadciągają(2021-06-17)
 • I pośmiewisko to kameralny amfiteatr dla kogo????
 • No to pokazaliśmy w końcu Pasłękowi, że po dekadzie lizania własnych jajek jesteśmy w stanie pobudować jeszcze bardziej festyniarski plac cyrkowy, i to za znacznie większą kasę, niż te pasłęczaki, co to się z nas śmiejo za plecami bezwstydnie. Tym architektonicznym dramatem zadajemy kłam wrażej propagandzie i mówimy: - Patrzcie, to nasze, przez nas spie***ne, i to nie jest nasze ostatnie słowo! #PrzyrodniczeSepuku, #EstetyczneHarakiri, ArchitektonicznyDramat Hashtagi: #wincyjBetonu, #wincyjParkinguf, #wincyjPlastiku!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  6
  wypadły mi oczy i krwawią(2021-06-17)
 • Plac zabaw na piasku…porażka! To nie plaża! To park! Zaczynając od tego, że bedzie to jedna wielka kuweta a kończąc na błotku po deszczu! Jest tyle fajnych nawierzchni pod place zabaw…ale nie, w elblągu jak zwykle trzeba było wybrać najtańsze rozwiązanie! To wszystko naprawde zaczyna fajnie wyglądać, tylko troche wiecej pomyślunku i mniej skąpstwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  6
  Hdksksl(2021-06-17)
 • @TeofilSkorupa - Efekt taki czyli jaki?!
 • W naszym mieście wszystko się robi na pół gwizdka- aquapark bez zjeżdżalni, stadion z jupiterami ale bez parkingu, autobusy miejskie każdy z innej parafii, stare tramwaje, piękna okolica (i Bażantarnia)z kiepsko oznakowanymi szlakami (nie ma też map), kawałek bulwaru nad rzeką Elbląg, trochę ścieżek rowerowych. Ale i tak wolę mieszkać w Elblągu niż w Ostródzie.
 • @Ploterek - Kto ma oczy ten zobaczy.
Reklama