UWAGA!

Jeden z cudów Polski z dofinansowaniem

Elbląg, Jeden z cudów Polski z dofinansowaniem
fot.Damian

Euforia po ogłoszeniu wyników plebiscytu dziennika „Rzeczpospolita”na siedem cudów Polski już minęła. Przypominamy, że krajowym cudem, na wysokim czwartym miejscu, uznano niezwykłe dzieło XIX-wiecznej techniki - Kanał Elbląski. Wybór zobowiązuje do konkretnych działań na rzecz promocji obiektu i unowocześnienia otaczającej go infrastruktury.

Okazuje się, że rozpoczęte wcześniej starania w tym kierunku wkrótce przyniosą wymierne efekty. Powstałe w styczniu tego roku Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania w Elblągu, wpisała 26 zadań w dokumencie Zintegrowana Strategia Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego. Wniosek o ich dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej został ujęty w Regionalnym Programie Operacyjnym. Przed kilkunastoma dniami w Brukseli podpisano ten dokument.
     - Muszę powiedzieć, że sama ceremonia podpisania Regionalnego Programu Operacyjnego była zdominowana przez opowieści o Kanale Elbląskim - opowiada Jacek Protas, marszałek Warmii i Mazur. - Powodem było zachwalanie projektu dotyczącego czwartego cudu Polski przez Danutę Hibner, komisarz Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej. Wyraziła ona pochlebne opinie o komplementarności projektu, podkreślając fakt, że jego beneficjentami będą nie tylko samorządy, ale również przedsiębiorcy i stowarzyszenia. Wniosek związany z Kanałem Elbląskim został umieszczony na liście projektów kluczowych gospodarki innowacyjnej. W gospodarce innowacyjnej ilość środków na samą infrastrukturę szlaku wodnego jest za mała. Jest mniejsza niż wnioskowaliśmy, ale jestem przekonany, że te środki powinny się znaleźć - stwierdza marszałek.
     Stowarzyszenie „Łączy nas Kanał Elbląski” przystąpiło do opracowania strategii rozwoju obszarów położonych wzdłuż Kanału Elbląskiego z efektem docelowym w roku 2013, koncepcji budowy szlaku rowerowego jego brzegami, a także do przygotowania i wydania materiałów promujących czwarty na liście cudów Polski obiekt. Jednak bez odpowiedniej bazy i zaplecza będą problemy ze wzrostem zainteresowania turystów Kanałem Elbląskim.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w tym dziale

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • .. kasa na rozwój wsi przykanałowych będzie, a na sam kanał nie-za-bardzo:-/ niooo to znów RZGW-Gdańsk będzie miał wymówki. .aaa miało być tak pięęęknie!
 • WojŁawrynowicz Parafrazując Katona Starszego Cenzora, ,. .. POZA TYM UWAŻAM, ŻE TRUSO NALEŻY ZBUDOWAĆ” !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WojŁawrynowicz(2007-10-26)
 • Wpędzeni wyremontują wypędzonym. Brawo niewolnictwo rasowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Sinn Fein,Belfast,2nd Ireland(2007-10-26)
 • A ja się cieszę. Niektórzy chyba bardzo cierpią, gdy mają dostrzec coś pozytywnego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  procho(2007-10-27)
 • A co do Osady Truso - podpisuję się pod tym obiema rękami się Panie Wojtku :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Procho(2007-10-27)
 • Chciałbym zauważyć że na stronie gazety "RZECZPOSPOLITA" Kanał Elbląski jest wpisany jako piąty cud polski a nie jak tu w artykule możemy zobaczyć czwartym miejscu. nie to żebym się czepiał ale to już nie piewrwsze niedopatrzenie dziennikarzy z portelu wiec tak tylko wskazuję pomyłkę. pozdro dla portelu
 • A tak z ciekawości - czy projekt i koncepcję budowy tras rowerowych (mam taka nadzieję, że od razu z cała należną infrastrukturą) powierzono osobie, która posiada minimum wiedzy w tej dziedzinie i z autopsji zna zagadnienie uprawiając ta rzecz, na co dzień. Czy kolejny raz wybuduje się karykaturę z polbruku, bez infrastruktury i właściwego oznakowania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2007-10-27)
 • aaale Wawel wyprzedził kanał zaledwie o czterysta głosów, więc można powiedzieć, że mamy 4exequo hehehe.. poważniej, to jakiekolwiek efekty prób przywrócenia przedwojennej świetności kanału osobiście już nie jedną dekadę śledzę, a w ostatniej dość intensywnie uczestniczę, dlatego też cierpię z zupełnie innego od imputowanego przez 'procho' powodu, któremu/której proponuję wrócić do dokładnie tego samego tematu za 5 lat.. POkrytykujemyKrytykantów i POparafrazujemyKatona ..nio może w ramach nakładów na turInfo_oKanale miastoElbląg przestanie prezetować przepisywanki_zeStarymiBłędami www.ielblag.pl aborygenie_eM ~ zapytaj u źródełka www.kanal-elblaski-lgd.pl
 • Ten art. jest zrozumiały chyba tylko dla osób, które dobrze znają projekt dot. Kanału. Szczególnie zakończenie (ostatni akapit) mąci, a zwłaszcza zakończenie zakończenia: " Jednak bez odpowiedniej bazy i zaplecza będą problemy ze wzrostem zainteresowania turystów Kanałem Elbląskim. " Wyżej napisano: “ Stowarzyszenie „ Łączy nas Kanał Elbląski” przystąpiło do opracowania strategii rozwoju obszarów położonych wzdłuż Kanału Elbląskiego. .. ” Teraz przystąpiło, czy wcześniej, gdy "wpisało 26 zadań w dokumencie Zintegrowana Strategia Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego"? I co jest w zadaniach, jeśli nie "odpowiednia baza i zaplecze"? Oprócz samego Kanału oczywiście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  skołowana szeba(2007-10-27)
 • Zauważyłem, że jest to typowe dla dziennikarstwa pana Andrzeja Minkiewicza. Jak najwięcej pięknych i mądrych słów ukrywających mizerną treść. Panie Andrzeju, nie potrzeba nam nowomowy tylko konkretnych informacji przekazów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frankowski(2007-10-27)
 • a moim zdaniem to gowno warte
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kamil z(2007-10-27)
 • TRUSO - nie na Wyspie Spichrzów bo tam sami sobie strzelimy samobuja i zamkniemy szansę na rozwój genialnego produktu turystycznego! Pomysł władz jest co najmniej idiotyczny i nie przemyslany. Brak wizji dłuższej niż 4 lata. .. A wystarczy list intencyjny gmina, powiat, miasto + stow. mił. Truso (podobno właściciel kilkudzieisęciu ha ziemi pod budowę Truso nad Drużnem) i w kilka miesięcy powinno sie zacząć - sam marszałek wojew. mówił o proptytecie rozwojku tursytyki i kanału elblaskiego jako najbliższych zadaniach bodaj 2-3 dni temu w tvp3.Tylko ktoś władny musi chcieć. Bo niestety Wyspa Spichrzów zakończy sie tym, że będzie - a po co, przeciez już macie?
Reklama