UWAGA!

Kadyny kupione

 Elbląg, archiwum portElu
archiwum portElu (fot. AD)

Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedała byłą stadninę koni w Kadynach. Nabywca – osoba fizyczna – zaoferował za Kadyny 4 659 833 zł. Znaczna część obiektów byłej stadniny jest wpisana do rejestru zabytków, a więc będą musiały zachować swój wygląd. Może zachowają też swą funkcję i do stadniny wrócą konie.

Zobacz fotoreportaż z Kadyn.
       Nieruchomości pochodzące ze zlikwidowanej Stadniny Skarbu Państwa w Kadynach wchodziły w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Podejmowano już próby sprzedaży stadniny, ale bez sukcesów. Przetarg, który wyłonił nowego właściciela Kadyn, ogłoszono w lipcu tego roku.
       Przedmiotem przetargu była Stadnina Koni Kadyny o ogólnej powierzchni 150,2 ha. W skład tej nieruchomości wchodzą grunty orne (57,6 ha), łąki (34,7 ha), pastwiska (45,2 ha), lasy (0,6 ha), zadrzewienia (4,2 ha), rowy (1,7 ha), drogi (0,4 ha), grunty rolne zabudowane (4,2 ha), tereny zabudowane (0,4 ha), nieużytki (1,2 ha), w sumie 143,4 ha użytków rolnych. Także budynki – m.in. sześć stajni, budynek magazynowy, garaże, stodoła, kotłownia, ujeżdżalnia i warsztat.
       W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego duża część działek, z których składa się nieruchomość, to „tereny rekreacji i usług turystycznych”, inne to „zieleń urządzona”, „tereny rolne”. Wiele działek wpisanych jest do rejestru zabytków.

 

O przeznaczeniu nieruchomości w warunkach przetargu zapisano m.in.: „nie są planowane budowy farm wiatrowych [...]. Nieruchomość położona w odległości ok. 1 km od brzegu Zalewu Wiślanego, jednak bez dogodnego dostępu do tego brzegu”.
       Cena wywoławcza byłej stadniny w Kadynach wynosiła 4 612 833 zł, w tym cena części nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków – 2 186 143 zł.
       Przetarg rozstrzygnięto. Zgłosił się tylko jeden oferent, jest to osoba fizyczna i Agencja Nieruchomości Rolnych nie jest upoważniona do upubliczniania jego danych. Kadyny kupiono za 4 659 833 zł.
      
      
      

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tanio
 • Faktem jest, że Agencja mało co promuje na sprzedaż, czasami ma się wrażenie, że oferta tak jest skrzętnie ukrywana, że tylko nieliczni wiedzą, że coś jest na sprzedaż Wbrew wszelkim prawom rynku. Tak czy inaczej życzę powodzenia i niech resztę pieniędzy właściciel przeznaczy na remont, to będzie OK.
 • Piękne tereny, mam nadzieję, że ładnie to odrestaurują :).
 • I znowu nierząd, deprawacja i, za przeproszeniem, konina. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  14
  jakkońpodgórkę(2013-11-13)
 • elblązanin48,nie denerwuj się, tak było napisane w warunkach przetargu.
 • Oby do stadniny wróciły konie. Byłoby super !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  0
  takkkkk(2013-11-13)
 • KADYNY. Tu grano Klossa -czyli odcinek stawki większej niż życie.
 • Tylko marudzić potraficie. Gdyby tego nie sprzedali to za parę lat z obiektu zostałaby ruina (już się rozpadał), a teraz może znajdzie drugie życie.
 • kupiła stryjeczna ciotka od strony ciotecznej babki jednego lewusa, zapłaci 12 workami żyta w naturze oraz beczką śledzi kupionych po terminie ważności od schroniska dla bezdomnych kotów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  9
  POinformowany(2013-11-13)
 • Klossa? Z tego co wiem to "Wiatraki z Ranley" z Ibiszem i ostatnio "Układ zamknięty". Ale o Klossie nie słyszałam. Który odcinek jeśli można wiedzieć?
 • super może odrestaurują i okoliczni mieszkańcy znajdą tam zatrudnienie, tylko chwalić takie rozwiązania a nie narzekać
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8
  1
  olafka(2013-11-13)
 • Jeżeli jest to poważna osoba, nie tego typu, jak niektórzy elbląscy " inwestorzy "trzymający latami dzialki w centrum miasta w oczekiwaniu na - interes życia, i zamierza doprowadzić Kadyny do stanu z lat 70 tych, gdy Warszawa przyjeżdząła tam na konie, to tylko się cieszyć. Ale warto by to anonimowy nabywca powiedział coś o swoich planach, Ostatnie swoje 5 minut stadnina miała za czasów Halexu Pana Niemyjskiego, ale trwało to krótko, bo dla Sląska był on niewygodny,
Reklama