UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Kamień milowy Mebli Wójcik

 
Elbląg, Kamień milowy Mebli Wójcik
(fot. Anna Dembińska)

50 milionów złotych zainwestowała firma Meble Wójcik w budowę Centrum Dystrybucji przy ul. Żuławskiej, które zostało dzisiaj oficjalnie otwarte. Zobacz zdjęcia. Będzie tu pracować docelowo sto osób. - Jesteśmy gotowi na wyzwania rynku i oczekiwania klientów, którzy wymagają, abyśmy dostarczali coraz szerszy asortyment produktów w coraz krótszych seriach i coraz krótszych terminach realizacji. To kamień milowy w rozwoju naszej firmy - mówił Piotr Wójcik, prezes Mebli Wójcik.

- 33 lata temu niedaleko tego miejsca Leszek Wójcik rozpoczynał produkcję pierwszych mebli na własny rachunek. Przez następne 20 lat wraz z gronem współpracowników, z których wielu do dzisiaj z nami pracuje, skupiali się na rozwoju mocy produkcyjnej, poprawie jakości produktu i procesów produkcyjnych. W 2012 roku podjęliśmy strategiczną decyzję o inwestowaniu w nowoczesną logistykę, a otwarcie Centrum Logistycznego przy ul. Żuławskiej doskonale wpisuje się w tę strategię – mówił podczas uroczystości otwarcia centrum Piotr Wójcik, prezes firmy Meble Wójcik. - Chodzi o rozwój logistyki jako przewagi konkurencyjnej, by wyróżniać się na rynku, by z innymi producentami wygrywać. Możemy dzięki temu zagwarantować klientom wyższą dostępność produktu i dużo krótsze terminy realizacji zamówień. Możemy także oferować usługi, których dotychczas nie mieliśmy. Na ostatnich targach w Niemczech po raz pierwszy w historii udało się nam sprzedać kontrahentowi nie tylko meble, ale i kompleksową całościową usługę logistyczną i to właśnie dzięki tej inwestycji. Jesteśmy gotowi na wyzwania rynku i oczekiwania klientów, którzy wymagają, abyśmy dostarczali coraz szerszy asortyment produktów w coraz krótszych seriach i coraz krótszych terminach realizacji. To wszystko wymaga skomplikowanej logistyki i zaawansowanych programów informatycznych. Centrum Dystrybucji to kamień milowy w historii naszej firmy.

  Elbląg, Kamień milowy Mebli Wójcik
(fot. Anna Dembińska)

O ogromie przedsięwzięcia mówią liczby. - Magazyn ma 24,5 tys. metrów kwadratowych, jego pojemność to 42 tysiące miejsc paletowych, co oznacza, że możemy tu zmieścić około 1100 tirów jednorazowo. Tygodniowe możliwości załadunkowe to około trzech tysięcy ton, czyli około 170 tirów. Mamy 14 ramp załadunkowych, cztery rozładunkowe – wyliczał Andrzej Lada-Kubala, dyrektor ds. logistyki w firmie Meble Wójcik. - Obiekt został zbudowany w takiej technologii, że możemy go jeszcze rozbudować o kolejne 11 tysięcy metrów. Jesteśmy z tego dumni, bo już dzisiaj udało nam się przekroczyć te założenia biznesowe, które na ten czas właściciele firmy przed nami postawili.

Centrum Dystrybucji Mebli Wójcik przy ul. Żuławskiej powstało w ciągu dziewięciu miesięcy, kosztowało 50 milionów złotych. Obecnie pracuje tu 60 osób, a docelowo ma być ich sto, pracujących w trybie trzyzmianowym.

W całej firmie pracuje ponad 1500 osób, to największy obecnie pracodawca w Elblągu.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama