UWAGA!

Kolejna działka idzie pod młotek

 Elbląg, Miasto chce sprzedać działkę przy ul. Lotniczej
Miasto chce sprzedać działkę przy ul. Lotniczej (fot. Michał Skroboszewski, arch. portEl.pl)

Miasto chce sprzedać kolejną działkę z tzw. kompleksu działek powojskowych przy ul. Lotniczej. Cena wywoławcza – 464 tys. zł. Zobacz zdjęcia.

Chodzi o teren,  na którym znajduje się wybudowany w 1920 r. budynek dawnej izby chorych. Stan budynku urzędnicy określili jako zły i nie kryją, że potrzebny jest kapitalny remont. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 360 m2 wraz z użytkowym poddaszem. Budynek jest też częściowo podpiwniczony.

Cała działka ma powierzchnię 0,36 hektara. W jej północnej części znajduje się utwardzony plac, w południowej – utwardzona droga, która może być wykorzystywana jako dojazd do sąsiednich działek. Przez nieruchomość przebiegają sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, wodociągowej, ciepłowniczej oraz sieć telekomunikacyjna. Przez nieruchomości przebiega również czynna elektroenergetyczna linia kablowa. Podłączenie nowych podmiotów do poboru energii elektrycznej będzie wymagało budowy stacji transformatorowych oraz rozbudowy sieci. Istnieje też możliwość zasilenia przedmiotowego terenu w gaz z gazociągu średniego napięcia zlokalizowanego w al. Grunwaldzkiej, jednakże pod warunkiem uzyskania zgody na przekroczenie drogi wojewódzkiej oraz torów kolejowych.

Dla tego obszaru nie ma uchwalonego Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Oznacza to, że każda inwestycja będzie wymagała uzyskania warunków zabudowy w elbląskim ratuszu.

Miejscy urzędnicy cenę wywoławczą działki ustalili na 464 tys. zł. Na dzień publikacji ogłoszenia transakcja jest zwolniona z podatku VAT. Przetarg zaplanowano na 8 czerwca.

SM

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama