UWAGA!

Kolejne działki pod młotek

 Elbląg, Ta działka przy ul. św. Ducha i bulwarze ma być sprzedana inwestorowi
Ta działka przy ul. św. Ducha i bulwarze ma być sprzedana inwestorowi (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Władze miasta chcą sprzedać kolejne działki pod zabudowę mieszkaniową, usługową czy magazynową. Chodzi m.in. o tereny na starówce, przy ul. Karowej, Polderowej czy Komeńskiego. Zgodę na sprzedaż mają wyrazić radni na czwartkowej sesji.

O planach sprzedaży kilku z wymienionych działek już wcześniej pisaliśmy. Teraz wchodzą w życie.

Mowa m.in. o niezabudowanym kwartale między ul. Św. Ducha a bulwarem Zygmunta Augusta, na którym przed laty samorząd chciał stworzyć Archiwum Miejskie. Radni zmienili na wrześniowej sesji plan zagospodarowania przestrzennego tego terenu, umożliwiając tutaj zabudowę kamienicami z przeznaczeniem na usługi z miejscami parkingowymi, a w czwartek mają podjąć decyzję o sprzedaży działek o łącznej powierzchni 2 tys. m kw.

  Elbląg, Ta działka przy Karowej również ma być sprzedana
Ta działka przy Karowej również ma być sprzedana (fot. Anna Dembińska)

Drugą niezabudowaną działką, która idzie pod młotek, jest teren przy ul. Komeńskiego 3, na którym do niedawna znajdował się przedwojenny budynek mieszkalny. Po rozbiórce i uporządkowaniu terenu miasto będzie szukać inwestora, który będzie chciał ją zagospodarować pod działalność usługową lub przemysłowo-składową.

Władze miasta chcą także sprzedać działkę przy ul. Karowej, o powierzchni prawie 3 tys. m kw., która znajduje się w sąsiedztwie krytej pływalni przy ul. Robotniczej. Teren przeznaczony jest pod parking, może tu także – zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego – powstać parking podziemny.

Na sprzedaż ma być też przeznaczony teren przy ul. Polderowej, w sąsiedztwie starej drogi nr 7. Teren po powierzchni prawie 8 tys. m kw. jest przeznaczony pod zabudowę magazynową.

Wartość wszystkich działek zostanie ustalona przez rzeczoznawcę majątkowego, następnie zostaną ogłoszone przetargi. By cała procedura mogła być przeprowadzona, zgodę na sprzedaż nieruchomości muszą wyrazić w czwartek radni na sesji Rady Miejskiej.

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Podwyżki sprzedaż działek, co jeszcze zrobi nasz dzielny i zaradny gospodarz?? Nie długo będzie to miasto prywatne, bo wszystkie grunty posprzedaje.
 • A może by tak miasto same od siebie zaczęło coś budować i tereny by nadal należały do miasta z pożytkiem dla mieszkańców. A nie tylko wyprzedaż żeby załatać dziury. Niech miasto coś zrobi z budami na rynku, miało tam powstać centrum handlowe a nie lepiej rozbudować rynek o kolejne stragany i miejsca parkingowe. .. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  14
  przechodzień(2021-11-03)
 • A jak juz wszystko sprzedadza, to co pozostanie?podwyzki oplat za media?
 • Miasto zachowuje się jak ktoś na głodzie. Telewizor już dawno poszedł do lombardu. Teraz kolej na sztucce. Ale to już 3 lata temu mówiłam, ze tak będą wyglądały rządy tej ekipy. Bez pomysłu na miasto. .. .
 • Kwartał między św. Ducha i bulwarem - przecież tu się aż prosi kolejna kamienica, a nie te wiecznie wspominane miejsca parkingowe. .. Komeńskiego - środek miasta i działalność składowa (czyt. bajzel), ktoś tam u was myśli? Karowa. Przeznaczenie pod parking. Bo był parking, to przedszkolaki z UM wpadli na genialny pomysł zrobienia parkingu. Kozak. Przecież to miejsce pod mieszkaniówkę. Puk puk, myśli tam ktoś u was??? Syf robicie z tego miasta w kwestii jego zagospodarowania i wyglądu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  33
  1
  asdasdasd(2021-11-03)
 • @okoniowaty - więc ty, rządź i dziel, haha
 • Dobry gospodarz takie tereny by dzierzawil lub zabudowal obiektami pod wynajem, czy to mieszkalnymi, czy uslugowymi. Ale jak ktos mysli tylko ja, teraz i tu, a pozniej niech sie dzieje co chce, to sprzedawanie jak najbardziej jest na miejscu. Tylko nie takiego gospodarza to miasto potrzebuje. W sumie nie tylko miasto, ale i caly dzisiejszy swiat pelen pasozytniczych
 • Sami filozofowie, pokażcie pomysły
 • Głosowałeś na Tatarstan w Elblagu, to żądaj efektów. Ja zaglosowalam nogami i podatki place poza miastem.
 • Jak już wszystko sprzedadzą, jak już podwyżki na wszystko walną, to będzie się urzędasom cudownie żyło. Jak zawsze zresztą. Pijawki, wszy, pasożyty. .. .tak mi się oni wszyscy kojarzą
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12
  8
  Czaskowski(2021-11-03)
 • Starówka to chyba już dawno powinna być rozbudowana. Na co czekacie.
 • Sprzedaż niezagospodarowanych terenów, których w Elblągu jest bez liku to dobry, ale spózniony pomysł. , ale trudno taka jest uroda elbląskich władz, że czas biegnie im wolniej niż normalnie. Tylko dlaczego wyznaczaja przeznaczenie tych działek ktore nikogo nie interesuje, bo nie ma na nie zapotrzebowania wśród inwestorów prywatnych / parkingi, garaże pietrowe/ Na zakończenie dziwi mnie powód dlaczego wiedząc, że nikt nie kupi jednak wystawiają. I nadal czekamy na stanowisko prezydenta w temacie przyszlości dzialki na Pl. Konstytucji pana cukiernika.
Reklama