UWAGA!

Kolejne pieniądze na drogi powiatowe

Elbląg, Kolejne pieniądze na drogi powiatowe
(fot. PS)

Prawie 12,7 mln złotych wyniesie dofinansowanie, które z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 trafi do Elbląga oraz trzech samorządów powiatowych.

Obok Elbląga umowy z Zarządem Województwa podpisali wczoraj (22 grudnia) przedstawiciele powiatów braniewskiego, działdowskiego i nowomiejskiego. Wszystkie projekty otrzymały wsparcie z osi priorytetowej „Infrastruktura transportowa regionalna i lokalna”.
       - Mamy świadomość, że każda złotówka zainwestowana w drogi, to złotówka, która cieszy mieszkańców Warmii i Mazur – mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko - mazurskiego. – Robimy zatem wszystko, by jak najwięcej pieniędzy trafiało do gmin i powiatów. W połączeniu z modernizacją tras wojewódzkich pozwoli nam to zdecydowanie poprawić jakość infrastruktury drogowej w naszym regionie.
       Elbląski projekt przewiduje przebudowę ul. Traugutta, co ułatwić ma połączenie z terenami inwestycyjnymi, na których powstaje Elbląski Park Technologiczny. Zarząd Województwa postawił dofinansować tę inwestycję kwotą przekraczającą 6,2 mln złotych.
       Z kolei inwestycja przygotowywana przez powiat braniewski obejmuje przebudowę ulic: Morskiej, Sądowej i Świętojańskiej w Braniewie, wchodzących w skład ciągu komunikacyjnego Nowa Pasłęka – Braniewo – Pieniężno – Jesionowo. Dofinansowana w kwocie ponad 2,2 mln złotych inwestycja ma usprawnić przejazd na linii województwo warmińsko-mazurskie – obwód kaliningradzki.
       Natomiast powiat działdowski na przebudowę drogi powiatowej nr 1254N Tuszewo -Truszczyny - Dębień otrzyma 2,3 mln złotych.
       Ponadto kwota 1,86 mln złotych trafi do powiatu nowomiejskiego i wspomoże przebudowę drogi powiatowej 1299N na najbardziej zniszczonym odcinku w miejscowościach Bielice i Krotoszyny.
      
Gabinet Marszałka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Czekajcie czekajcie. .. eee. .. .co ma wspólnego ul. Traugutta z Modrzewiną?; ) Nasz prezio to cwaniaczek, wicska chłopakom z Olsztyna kit, że ul. Traugutta dojedzie się na Modrzewinę, no a chłopaki miasta nie znają i wszytsko to łykają!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  znafca(2009-12-23)
 • Zrobią wiadukt na Modrzewinę ?
 • Pytanie tylko, czy Traugutta zostanie tak fatalnie zaplanowana jak na przykład Legionów, Broniewskiego czy Konopnickiej: wąska za to z wielgachnymi ścieżkami rowerowymi i nikomu niepotrzebnym rondem. Zupełnie tak, jakby osoby odpowiedzialne za drogi myslały, ze ruch będzie się zmniejszał a nie z roku na rok gwałtownie rósł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Zdrówko(2009-12-23)
 • A zaprojektowana jeszcze za komuny Obwodnica Wschodnia łącząca ul. Fromborską z "siódemką" przez Bażantarnię czeka, czeka, czeka. A tłok przez Śródmieście coraz większy, większy, większy.
 • florek Cytat :" - Mamy świadomość, że każda złotówka zainwestowana w drogi, to złotówka, która cieszy mieszkańców Warmii i Mazur – mówi Jacek Protas, marszałek województwa (. .. )" Ja mam pytanie do pana marszałka województwa, panie marszałku, od kiedy o ELBLĄG to Warmia i Mazury ?! Przecież nawet podręczniki szkolne mówią, że Elbląg leży na Zuławach ?Coś sie panu w lepetynce pokręcilo ?jeszcze wmówi pan Elblążanom, że w Elblągu są same jeziora?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2009-12-23)
 • florek Cytat 2 : "Robimy zatem wszystko, by jak najwięcej pieniędzy trafiało do. .. " kieszeni naszych urzędników, wzamian za ich wspaniałomyślność i ideę. A to co zostanie z unijnych pieniedzy pujdzie na drogi. Bo fakt jest faktem :najpierw urzędnicy muszą się nagrodzić za napisanie "wspaniałego " projekyu, a reszta kasy pujdzie na celową inwestycję. Ot tak, by ludziom "zapcać usta" mowiąc, "przecież robimy co mozemy, a to nie nasza wina, że środków nie starczyło '. Co Państwo na to ?Bo jak obserwuję, drogi, remonty, przebudowy infrastruktury robi się " na chybcika ' byle jak, bo gonią terminy, a potem się poprawia np. spartaczona Łęczycka 9myślałem, ze bedzie poszerzona, jednak drogowcy nie wpadli na ten pomysl ) i parę innych ulic nie tylko w mieście. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  florek(2009-12-23)
 • "Elbląski projekt przewiduje przebudowę ul. Traugutta, co ułatwić ma połączenie z terenami inwestycyjnymi, na których powstaje Elbląski Park Technologiczny" - to jest tylko taki chwyt marktingowy miasta aby dostac pieniadze na ta ulice:P I sie udalo.
 • Traugutta? czy oni tam mysla? beda robic wszystkie ulice dookola urzedu miasta (nawet gdy nie sa dziurawe)? tylko po to zeby urzedasy mialy dobry dojazd do domu? a co z wazniejszymi drogami - Browarna, Sienkiewicza, Agrykola. .?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ArnoldUPR(2009-12-24)
 • hit przebudowy ulic robotnicz a- Okrzei - dać medal komuś z UM w Elblagu za bezmyślnośc
 • ArnoldUPR - powiedz mi ile wiec tych drog w obrebie UM wyremontowano? Czy Twoim zdaniem Traugutta jest w dobrym stanie? Na Browarna czekaja niestety na dotacje z pieniedzy wojewodztwa - droga wojewodzka - niestety.
 • Ratuszowy anonimie. Za pieniądze które pójdą na debilną przebudowę okolic ratusza można by zrobić porządek z wieloma ulicami. Przychylam się do tezy, że elbląskimi ulicami zarządza osoba o mentalności i umyśle z epoki lodowcowej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2009-12-24)
 • do seniorka. emigruj bracie i wstydu oszczendz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  jimi ziomal(2009-12-25)
Reklama