UWAGA!

Kolejne podejście do sprzedaży działek przy Krótkiej

 Elbląg, Obok PTTK ma powstać centrum usługowe
Obok PTTK ma powstać centrum usługowe (fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl)

2015 r. - 705 tys. zł, 2016 i 2017 r. - 660 tys. zł, 2020 r. - 912 tys. zł. Tyle na przestrzeni lat wynosiła cena wywoławcza terenu obok siedziby PTTK, na którym ma powstać centrum usługowe. Urzędnicy ogłosili kolejny przetarg na sprzedaż działek.

Czy w Elblągu powstanie nowe centrum usługowe? Na razie wiadomo, że ratusz chce sprzedać dwie działki (o powierzchni 0,3 ha) koło siedziby Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Na jednej działce jest parking, niegdyś płatny, od 2017 r. bezpłatny. Na drugiej działce jest trawnik i chodniki. Znajdującą się tam formę przestrzenną nabywca na własny koszt musi przenieść w miejsce wskazane przez ratusz i Galerię EL.

Na sprzedanych działkach ma powstać centrum usług. Pomysł nie jest nowy – ostatni raz miasto w 2017 r. próbowało sprzedać ten teren pod jego budowę. Wówczas nie udało się znaleźć nabywcy.

Jeżeli teraz się uda, to obok parku Planty powstanie centrum usługowe wraz z wielopoziomowym parkingiem na ok. 200 samochodów. Nabywca zobowiązany będzie także zbudować chodnik o minimalnej szerokości 6 metrów. Budowa ma się rozpocząć do końca 2023 r. zakończyć do końca 2025 r.

Cena wywoławcza obu działek wynosi 912 tys. zł. W 2017 r., kiedy miejscy urzędnicy próbowali znaleźć inwestora na tym terenie, cena wynosiła 660 tys. zł (podobnie jak w 2016 r.). Wówczas była to okazja – w 2015 r. za teren (jeszcze z parkingiem strzeżonym) ówczesna cena wywoławcza wynosiła 705 tys. zł). O tym czy działki uda się sprzedać, dowiemy się 6 kwietnia, kiedy to zaplanowano przeprowadzenie ustnego przetargu.

SM

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Sprzedać, sprzedać, sprzedać wszystko! A jak już sprzedacie wszystko, to co będziecie sprzedawać? Ludzi?
 • Dobry plan jestem za. Lepsze będzie coś prawdziwego zdarzenia niż patologiczny parking, na którym po koleniej zimie zaparkuja chyba tylko traktory....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  4
  Fajun(2020-02-04)
 • Odrazu odechciewa sie nabycia czegos takiego , ze niby twoje ale ratusz nakazuje ci przeniesc ten watpliwy zabytek graniczacy z arcydzielem na koszt nabywcy (wasz rupiec to go sobie postawcie gdzie chcecie) , wykonanie chodnika ,parkingu moze jeszcze ulic i ich remontu - jak macie taki koncert zyczen to sobie budujcie sami A dlaczego tych zyczen nie mozna wyegzekwowac od wlasciciela dzialki na Pl. Konstytucji tuz pod nosem urzedu, pewnie prezydent i jego urzednicy nie moga jej dostrzec ze wzgledu na wieloletnia krotko-wzrocznosc.Ta dzialka Was osmiesza , pokazuje Wasza bezradnosc . Urzednik panstwowy w randze prezydenta miasta jest bezradny w tak blachej sprawie, To jak on ma sobie radzic z innymi sprawami.
 • a co robić? kisić kisić kisić i czekać aż się rozsypie/zasypie/zaśmieci?
 • No nareszcie te szpecące miejsce nabierze właściwego wyglądu. Jednocześnie zmusić PTTK do odnowienia budynku bo chyba dość już tego obrzydliwego widoku.
 • A tak przy okazji wspaniali dziennilarze z Portelu, zrobcie prosze wywiad z prezydentem na temat tej dzialki - mieszkacie tez w tym miescie i nie razi Was to , ze najatrakcyjniejsza dzialka w samym centrum miasta nie ma gospodarza , czy brakuje Wam odwagi i lepiej jak pani Kasprzycka od czasu do czasu walnie jakis felieton przypominajac wlodarzom, ze patrzymy im na rece.
 • Nie sprzedawać nigdy. Jest tam parking gzie można za darmo parkować. Jeśli ta działka zostanie sprzedana to zdecydowanie przybędzie pacanów, którzy będą zastawiać nam garaże.
 • Co tu było przed 1945?
 • Działka złoto! Jedna z najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania. Sprzedać i zbudować bloki, czym Nas w mieście więcej tym lepiej!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16
  3
  Gosc98754(2020-02-04)
 • w tym miejscu powinny powstać mieszkania nie parking szkoda parku
 • Za darmo to dziś już nawet kopa w d nie dostaniesz. Jak chcesz parkować w miejskie to wspólnota musi parkingi na swój koszt wybudować. Proste i nieuniknione, przykładem jest Gdańsk, gdzie jak nie kupisz parkingu to już NIGDY auta nie będziesz miał, bo gdzie go zaparkujesz?
 • Sprzedam fretke , ale bez tchorza
Reklama