UWAGA!

Kolejne tereny na Modrzewinie pod młotek

 Elbląg, Zdjęcie z konkursu FotoreportEl, październik 2019. Autor: lucjan128
Zdjęcie z konkursu FotoreportEl, październik 2019. Autor: lucjan128

Władze miasta chcą sprzedać ponad cztery hektary gruntów na Modrzewinie w kilku oddzielnych przetargach. Zgodę na transakcje mają wydać radni na najbliższej sesji Rady Miejskiej, zaplanowanej na 25 czerwca.

Największą z działek jest ta o powierzchni 2,17 hektara, położona przy ul. Czuchnowskiego, w sąsiedztwie firmy Dan-Stal. Kolejną kompleks działek przy ul. Kwiatkowskiego o łącznej powierzchni 1,8 ha (za firmą Metal Expert), a trzecią – niezabudowana nieruchomość przy ul. Sulimy (0,65 ha) tuż przy Elbląskim Parku Technologicznym. Każda z nich jest przeznaczona pod budowę zakładów produkcyjnych, magazynów lub zabudowę usługową. Nie określono jeszcze ich wartości, co ma ustalić rzeczoznawca, gdy radni podejmą już uchwałę, zgadzając się na sprzedaż. Głosowanie nad konkretnymi projektami uchwał ma odbyć się na sesji Rady Miejskiej 25 czerwca, która odbędzie się w trybie zdalnym.

Władze miasta chcą w ten sposób powiększyć ofertę inwestycyjną dla firm. O tym, czy na działki znajdą się chętni, przekonamy się prawdopodobnie w najbliższych miesiącach.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • W końcu Pan Wróblewski poszedł po rozum do głowy i zacznie ściągać inwestorów/deweloperów do miasta. Budować, co się da i ile się da. To miasto musi w końcu się obudzić!
 • Moim skromnym zdaniem polnocna modrzewina powinna zostać jak najszybciej polaczona z ul Fromborską i te tereny należy przeznaczyć pod budownictwo mieszkaniowe, glownie jednorodzinne, ale w Ratuszu czas biegnie wyjatkowo wolno. Ciekawe kiedy nastapi "wyplaszczenie "potrzeb mieszkaniowych w naszym miescie i skończy się popyt na mieszkania wlasnościowe ?
 • Ot rozum po elbląsku. Najładniejsze tereny pod zabudowę mieszkaniową zabudowuje się halami przemysłowymi i magazynowymi a ludzi upycha się w zatłoczonym mieście. Tyle pustostanów po całym Elblągu stoi by na powrót modzie wznowić działalność np na dębowej, mazurskiej i innych
 • Nie mogą wszystkich działek na Modrzewinie sprzedać za jednym razem, tylko tak kolejne kilkanaście lat będą sprzedawać po jednej działce?
 • A co z niejaką Terkawką? Wydali kasę na spot reklamowy i dalej nic się nie dzieje.
 • I zlikwidować zatrudnianie rodziny i kolegów w mieście, zacząć od urzędu, pozwalniać wszystkie pociotki bez kwalifikacji!
 • Ratusz Staromiejski proszę udostępnić dla biznesu, bo budynek się marnuje
 • idealne działki pod pola uprawne. ciekawe co komuszki z kww wrobla zrobia jak juz nie beda mieli czego sprzedawac?
 • Kolejna firma powstanie. Operator cnc 15netto. .. Hashtagi: #Grunty
 • Uważajcie jak na Modrzewinie będą budować domy mieszkaniowe. Już widzę jak się po te mieszkania ustawi kolejka chętnych. Solidarność jak powstała w 1980 roku to jeden z ich ważniejszych postulatów domagał się wykupienia ówczesnego poligonu od wojska i przeznaczenie go pod zabudowę mieszkaniową. Kiedy po1990 roku uzyskano ten teren to jakoś nikt nie chciał się tam budować i tak pozostało do dnia dzisiejszego. Stąd ten teren cieszy się jedynie zainteresowaniem pod zabudowę przemysłową. A wszystkim specjalistom od rolnictwa mówię, że ziemia na tym terenie ma niską wartość rolną, stąd nie jest atrakcyjna pod jakąkolwiek działalność rolniczą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20
  4
  Trygonometr.(2020-06-12)
 • Jest to połączone z Ulica iwaszkiewicza idzie wyjechach na zajezdzie jak sie wjedzie od Elstara
 • to już się nigdzie nie załapiesz, . .. bez kwalifikacji
Reklama