UWAGA!

Koniec remontu, droga wolna

Elbląg, Dziś wprowadzona zostaje docelowa organizacja ruchu w ramach remontu i przebudowy ul. Gen. Grota Roweckiego i Grobli Św. Jerzego
Dziś wprowadzona zostaje docelowa organizacja ruchu w ramach remontu i przebudowy ul. Gen. Grota Roweckiego i Grobli Św. Jerzego (fot. WS)

Dziś (13 listopada) wprowadzona zostaje docelowa organizacja ruchu w ramach remontu i przebudowy ul. Gen. Grota Roweckiego i Grobli Św. Jerzego - mówi przedstawiciel biura inżyniera kontraktu Grzegorz Walczak. Uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na całym odcinku. Zamknięty pozostanie wjazd w ul. Trybunalską w związku z prowadzonymi tam robotami.

- Wprowadzanie docelowej organizacji ruchu po remoncie odbywa się etapami. Ze względów bezpieczeństwa otwierane są kolejno w pewnych odstępach czasu poszczególne odcinki - dodaje Grzegorz Walczak. - Będą normalnie funkcjonowały przystanki autobusowe z zatokami i przystanek tramwajowy przy skrzyżowaniu z ul. Traugutta. Czynny będzie też dojazd do ronda na ul. Nitschmana. Trwają prace związane z przystosowaniem sygnalizacji pionowej na wyremontowanych odcinkach ulic.
      

 


       Kierowcy w trakcie wykonywania tych prac muszą zwrócić szczególną uwagę i zachować ostrożność w czasie przejazdu oddawanymi do użytku ulicami. Kilkumiesięczny remont wreszcie dobiegł do końca. Będzie można teraz znowu jeździć starą ulicą "po nowemu".
      

Witold Sadowski
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Po porcie morskim kolejna kosztująca mieszkańców kilkanaście milionów kiełbasa wyborcza Słoniny i jego kompanów spod znaku Dobrego Samorządu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  seniorek(2010-11-13)
 • MARECKI Inżyniera kontaktu poproszę o przyjrzenie się wysokości krawężników w ciągu przejazdów rowerowych. Bardzo dziękuję; -)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MARECKI(2010-11-13)
 • Gdzie jest plac, gdzie są parkingi podziemne!!
 • Zapewne zaraz będą tam wypadki. Więcej pasów, nowe skrzyżowanie= więcej możliwości to przywalenia w inne auto. Podobnie jest na rondzie wylotowym w kierunku Malborka. Przyjeżdżający do Elbląga na gościnne występy mieszkańcy pobliskich miejscowości wjeżdżają na rondo od strony Malborka z gracją niczym baletnica nie patrząc kompletnie w lewo i ignorując znak "ustąp pierwszeństwa przejazdu". Ludzie!!! Od poniedziałku jadąc po rondzie przestaje hamować. Od dwóch tygodniu codziennie depcze po hamulcu, bo jakiś baran nie patrzy, że ktoś jedzie po rondzie i trzeba mu ustąpić. Lojalnie ostrzegam- od poniedziałku nie hamuje i walę w bok bez zawahania!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Kierowca(2010-11-13)
 • Ciekawe jak bezpicznie wyjechać z Ul Związku Jaszczurczego na skrzyżowaniu w Grota Roweckigo. Tu to ktoś zrobił chyba pracę magisterską z bezmyślności. Istny cyrk. A dzieci do parku bez rodziców nie przejdą bezpiecznie po przejściu dla pieszych bo nadal jest to trasa wyścigów pseudo kierowców.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-11-13)
 • Gdzie jest obiecana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ze Związku Jaszczurczego? Jak chce się przejść z parku na drugą stronę ulicy to nie widać czy zza zakrętu jedzie jakiś samochód. Co za bezmózg zaprojektował to przejście? Jak się wchodzi na przejście to nie widać czy jedzie samochód, a jak się już jest na pasach to dopiero wtedy można zauważyć czy od strony Bema coś jedzie, tylko czasami jest za późno i samochód może nie wyhamować. Tak było przed remontem i jest teraz. Nic się nie zmieniło, a było w planach że będą tam światła! Czekam na wybory!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bastek(2010-11-13)
 • dzisiaj jakis burak wbil mi sie pod prad! widac jak ludzie na pamiec jezdza
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  zzzzzz(2010-11-13)
 • gdyby parking był zrobiony, to by nie było po polsku. teraz to będą skuwać i kopać. tradycyjnie musi być.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  polskaRULES(2010-11-13)
 • Droga może i jest, ale za to utracono bezpłatne miejsca parkingowe pod sądem.
 • Od razu wam wieszczę drodzy mieszkańcy że to będzie jedno z kolejnych zakorkowanych miejsc miasta. Tak kończą się zawsze nowe regulacje ruchu. Ruch najpłynniejszy jest nieregulowany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Heniek3(2010-11-13)
 • Najlepiej to wydymano tych z budynku na "apolitycznym rogu". Jak się kredytowali na te apartamenty to mieli pod oknami wielki plac, spokojną uliczkę. .. teraz ? Teraz okna nie otworzą. A parking podziemny ? Kto głupszy ? Ten co obiecuje czy ten co wierzy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wyborny wyborca(2010-11-13)
 • Do Wybornego Wyborcy. Rozumiem że to ty masz te kredyty. Otóż chłopie chcę ci wyjaśnić że plan zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca dużo wcześniej przewidywał taki rozwój sytuacji. Nie chcę bronić tu nikogo z UM ale zanim wydasz kasę to powinieneś sprawdzić na co ja wydajesz. Ta cała inwestycja realizowana była w okresie bumu budowlanego gdzie wszyscy bez opamiętania brali kredyty i kupowali metry kwadratowe. A dziś trudo. Nie dość że jest dużo taniej to będzie jeszcze taniej. Jak się zmieni władza i uporządkuje ten bałagan działkowo budowlany to przyjdą inni developerzy na rynek Elbląski i będzie konkurencja.
Reklama