UWAGA!

Krok w stronę Wschodniej

 Elbląg, Ulica Wschodnia dzisiaj, fragment od ul. Łęczyckiej
Ulica Wschodnia dzisiaj, fragment od ul. Łęczyckiej (fot. Michał Skroboszewski, archiwum portEl.pl)

Władze miasta przygotowują się do budowy ulicy Wschodniej, która ma odciążyć rejon ul. Bema i Łęczyckiej z ruchu samochodowego. Prezydent właśnie ogłosił przetarg na inżyniera kontraktu dla tej inwestycji.

Przypomnijmy, że samorząd Elbląga oszacował budowę dwóch odcinków ul. Wschodniej (od ul. Łęczyckiej do leśniczówki Dębica i od leśniczówki do ul. Sybiraków) o łącznej długości ok. 1,7 km na ok. 24 miliony złotych. Ubiega się o dofinansowanie tej inwestycji w całości z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wniosek został złożony kilka miesięcy temu, rząd jeszcze nie ogłosił wyników konkursu.

W ratuszu trwają już jednak prace nad dokumentacją inwestycji. Prezydent ogłosił właśnie przetarg na wyłonienie inżyniera kontraktu, którego zadaniem będzie m.in. przygotowanie tzw. programu funkcjonalno-użytkowego wraz z kosztami budowy drogi i odszkodowań za przejęcie gruntów prywatnych oraz współpraca z urzędem w sprawie przygotowania specyfikacji przetargowej na realizację drogi w systemie „zaprojektuj – wybuduj”. Inżynier kontraktu będzie też pełnił nadzór nad realizacją inwestycji, jeśli miasto uzyska na nią rządowe dofinansowanie.

„Zamawiający zakłada, że przygotowanie i przeprowadzenie postępowania przetargowego na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej i robót budowlanych (postępowanie w trybie zaprojektuj – zbuduj) nastąpi w III i IV kwartale 2021 r., a opracowanie dokumentacji projektowej nastąpi w II kwartale 2022 r.” - czytamy w ogłoszeniu o przetargu.

Budowa ul. Wschodniej – w przypadku otrzymania dofinansowania - mogłaby się więc zacząć w drugiej połowie 2022 roku, przewidywany termin zakończenia prac to trzeci kwartał 2023 roku.

Zainteresowane przetargiem na inżyniera kontraktu firmy mogą składać swoje oferty do 26 marca.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • przecież prezydent Nowaczyk wam wybudował ul. Wschodnią razem z nowym stadionem piłkarskim, po co wydawać pieniądze na nowe opracowania, kumple musza zarobić????
 • Czarno to widze te ich dofinansowanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  30
  1
  Titulec(2021-03-17)
 • Nowaczyk wybudował stadion na Okólniku i zmodernizował na Agrykola !!!
 • Czy są jakieś informacje na temat tej trasy? To prawda, że chcą puscić ruch samochodowy przez Bażantarnię i koło Góry Chrobrego? Dlaczego nikt nie oponuje? To by tłumaczyło czemu wlade "porzuciły"temat wykorzystania turystycznego Góry.
 • wciągu ul Wschodniej nawet miał wybudować Nowaczyk tunel pod Winnicą!!widziałem projekt i opracowanie, po co Wroblewski jeszcze wydaje pieniądze na coś co zostało opracowane???
 • Dlaczego obecne władze miasta tak desperacko walczą o zniszczenie walorów krajobrazowych bazantarni
 • Zlikwidujmy polanę, będziemy odpoczywać w marketach i w samochodach!!! Nadwga gwarantowana!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31
  15
  #$@?&%(2021-03-17)
 • Jeśli jest wśród Nas są osoby, która uwierzy w słowa radnych i Prezydenta Elbląga to bez wątpienia są to osoby, które już, albo wkrótce zostaną okradzione netową na wnuczka rzucając torbę z pieniędzmi przez balkon.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23
  9
  Wnuczek jedzie(2021-03-17)
 • No nareszcie podjęli temat budowy ulicy / obwodnicy Wschodniej /, którą zapoczątkował prezydent Nowaczyk. Ile to już lat upłynęło, chociaż lepiej późno niż później?
 • Obwodnica wschód jest od dawna niezbędna, żeby odciążyć Bema i nie tylko. .. super jak się wreszcie doczekamy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  39
  10
  Elgi258(2021-03-17)
 • Dewastacji Bażantarnii ciąg dalszy. Najpierw prezydent zabetonował srebrny potok na czerwonym szlaku, bezpowrotnie niszcząc naturalny i piękny charakter tego miejsca. Głupiego drewnianego mostku elewów nie potrafią zrobić, a minęły juz chyba 4 lata. Mamy XXI wiek, a nasza nieudolna władza nie potrafi zrobić drewnianego mostku łączącego jedną część Bażantarnii z drugą. Teraz tak obwodnica. Widzę, że tu nie ma słowa o Marymonckiej więc nie będzie remontowana i ruch bedzie puszczony Wschodnia-Sybiraków-Chrobrego. Więc mamy w sumie dwie wersje trasy obecna czyli Grottgera/Łęczycka do ronda Agrykola/Kościuszki i nową planowaną przez Bażantarnie. Pytanie jaka będzie oszczędność czasu w nowym wariancie ? Wydaje mi się, że mała. Nadal uważam, że lepiej przebudować skrzyżowanie Bema/Saperów i zrobić dwu-kierunkową na Podchorążych.
 • Ta inwestycja oczkująca wiele lat jest bardzo potrzebna dla kierowców i odciąży południowe rejony miasta.
Reklama