UWAGA!

Kto będzie podnosił mosty?

 Elbląg, Kto będzie podnosił mosty?
(fot. archiwum portEl.pl)

Dotychczasowa umowa z operatorem mostów zwodzonych przez rzekę Elbląg wkrótce się kończy, więc władze miasta ogłosiły nowy przetarg. Jego zwycięzca podpisze umowę na dwa lata.

Most Niski i Most Wysoki to jedna z atrakcji turystycznych Elbląga. W sezonie podnoszone są kilka razy dziennie, umożliwiając przepłynięcie rzeką większych jednostek. Operator mostów zajmować się nie tylko ich otwieraniem i zamykaniem, ale bieżącą konserwacją, dokonywaniem bieżących przeglądów czy też utrzymaniem w sprawności technicznej elementów sterowniczych, systemu nagłośnienia i kamer przemysłowych. Ma również dbać o dojścia do mostów, wieżę sterowniczą, agregatownię i inne pomieszczenia związane z obsługą mostów.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 11 marca. Muszą w nich zagwarantować co najmniej czterech pracowników, w tym dwóch operatorów mostu z co najmniej 12-miesięcznym doświadczeniem w tym zakresie, konserwatora elektryka z odpowiednim doświadczeniem i konserwatora mechanizmów (również operatora).

Zwycięzca przetargu podpisze dwuletnią umowę, która ma zacząć obowiązywać od 1 kwietnia. Komisja przetargowa, oceniając oferty, będzie brała pod uwagę nie tylko cenę (60 procent oceny), ale także deklarowany czas wykonania bieżących napraw (10 procent oceny) i doświadczenie osób przy obsłudze mostów (30 proc.).

RG

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama