UWAGA!

Kto chętny na działkę rolną przy Łęczyckiej?

 Elbląg, Działkę przeznaczoną do sprzedaży oznaczyliśmy niebieską linią
Działkę przeznaczoną do sprzedaży oznaczyliśmy niebieską linią (fot. ortofotomapa UM Elbląg)

Czy znajdzie się chętny do kupna działki rolnej przy ul. Łęczyckiej, którą sprzedają władze Elbląga? Przetarg odbędzie się 28 listopada.

Na przetarg została wystawiona działka o powierzchni ponad 3,7 tys. m kw. wraz z udziałem 1/2 części w sąsiedniej działce o powierzchni 358 m kw, która zapewnia dojazd do pierwszej nieruchomości. Dla tego obszaru nie ma opracowanego planu zagospodarowania przestrzennego. Cena wywoławcza licytowanych działek to 345 tys. zł netto (plus VAT).

- Zabudowa nieruchomości winna nastąpić w oparciu o wydaną przez prezydenta Elbląga decyzję o warunkach zabudowy, uzyskaną przez nabywcę własnym staraniem i na własny koszt – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

To nie jedyne koszty, które musi ponieść nabywca.

- Realizacja budowy na gruncie rolnym, przed wydaniem pozwolenia na budowę, wymaga przeprowadzenia odrębnej procedury administracyjnej, w celu uzyskania decyzji administracyjnej zezwalającej na wyłączenie z produkcji użytków rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego i organicznego (…) Wyłączenie gruntu rolnego z produkcji rolnej, następuje na wniosek podmiotu, który na mocy podsiadanego prawa do gruntu, określa charakter inwestycji oraz powierzchnię objętą wyłączeniem – dodają urzędnicy.

Przetarg odbędzie się 28 listopada w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Nabywca nieruchomości będzie zobowiązany do rozpoczęcia zagospodarowania działki do 31 grudnia 2024 r. i jego zakończenia do 31 grudnia 2027 r. W okolicy tej nieruchomości mieszczą się obecnie warsztaty samochodowe.

oprac. red.

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama