UWAGA!

Kto kupi budynek po izbie chorych

 Elbląg, Nieruchomość na sprzedaż zaznaczona jest zieloną linią. Obraz z ortofotomapy
Nieruchomość na sprzedaż zaznaczona jest zieloną linią. Obraz z ortofotomapy

Ratusz po raz drugi próbuje sprzedać jedną z działek w byłych koszarach wojskowych przy ul. Lotniczej. Znajduje się na niej budynek po byłej izbie chorych, wybudowany jeszcze w 1920 roku. Licytacja odbędzie się w październiku.

Budynek po byłej izbie chorych ma ponad 350 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Został zbudowany w 1920 roku i obecnie jest zdewastowany.

- Wymaga poniesienia nakładów na remont kapitalny wraz z wymianą wszystkich instalacji. Jest wyposażony w instalację wodociągową, kanalizację sanitarną, instalację elektryczną, system grzewczy (CO i ciepła woda - dewastacja). Stan techniczny i standard wykończenia określono jako zły. W północnej części nieruchomości znajduje się utwardzony plac. W południowej części nieruchomości znajduje się utwardzona droga stanowiąca faktyczny dojazd do pozostałych nieruchomości w kompleksie do czasu zakończenia inwestycji drogowej łączącej ul. Lotniczą z centrum Elbląga – czytamy w ogłoszeniu przetargowym.

Teren, na którym znajduje się nieruchomość, nie jest objętym planem zagospodarowania przestrzennego.

Licytacja budynku ma się odbyć w Urzędzie Miejskim 5 października. W dniach 21-23 września chętni będą mogli – po uprzednim umówieniu terminu – dokonać oględzin obiektu. Cena wywoławcza to 463 tysiące złotych, sprzedaż nieruchomości jest zwolniona z podatku VAT.

 

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ja kupię
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Kulczyk(2020-08-05)
 • Cena wywoławcza to 463 tysiące złotych :D:D:D:D:D:D cena dolara dziś 3.79zł czyli ok 120 000 dolarów :D:D:D :D-- Willa w Indian Spring w Boynton Beach, Floryda, Nieruchomość z 3 sypialniami i 2 łazienkami, Nieruchomość pochodzi z roku 1980 cena : 100 000 USD :D:D:D internet to jednak potęga :D:D:D polecam myśleć "byznesmenom"w urzędzie to na prawdę nie boli :D:D:D a co do pytania kto kupi budynek ? odp : frajer, pozdrawiam, elbląg stan umysłu
 • Czyli jak kupię to tam drogi nie będzie bo zagrodze teren tak?
 • Nikt nie kupi bo ten budynek to mina - stan fatalny, gorozi zawaleniem w każdej chwili, wszystko przegniłe bo nie ogrzewane od 10 lat, w piwnicy bagno, na strychu las, konserwator nie pozwoli rozebrać, asfaltowe boisko za wąskie na parking czy na postawienie jakiejś konkretnej hali i wątpię żeby dało się tam coś zrobić, nawet placu manewrowego się nie da. Jeszcze rok albo dwa i budynek spłonie albo sam się rozsypie :(
 • @007 - Ten co na motorku się przewraca frajer i ten co to kupi frajer
 • Po izbie chorych kupil go chory.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  2
  Gosc7474(2020-08-05)
 • Najpierw dobrać się do d. .. y temu co doprowadził do takiego stanu niech doprowadzi do stanu pierwotnego i dopiero sprzedać.
 • @architekt 1 - Czyżby ten budynek jest we władaniu zbk?
 • Szumowski - magazyn na maseczki i respiratory za prawie 400 milionów. Sasin - magazyn na karty do glosowania i worki do ich pakowania za około 140 milionów. Morawiecki - magazyn na czeki bez pokrycia. Wizjoner Macierewicz - magazyn na wrak samolotu. Wódz z Żoliborza - swoje Mauzoleum. To tylko drobna część dostępnych opcji, znalezienie kupca to mały pikuś.
 • A to tam nie miała powstać komenda policji?
 • @Jamaleg - Ależ oczywiście. A kto inny w ciągu dziesięciu lat jest w stanie przez swoją niegospodarność doprowadzić do tak znacznego pogorszenia stanu i spadku wartości. Prokuratura powinna mieć tu spore pole do popisu.
 • @zającpoziomka - Chłystku! Ty nie jesteś godzin nawet tym osobom tyłka podetrzeć. Zamilcz i do szkoły marsz