UWAGA!

Kto nas będzie woził? Odwołania od unieważnienia

 Elbląg, Kto nas będzie woził? Odwołania od unieważnienia
fot. Anna Dembińska

Obie elbląskie spółki – PKA i PKS – skorzystały z przysługującego im prawa wniesienia odwołania od decyzji ZKM. Obecnie procedura związana z przetargiem nadal trwa – ZKM oczekuje stanowiska Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie poszczególnych odwołań – informuje Michał Górecki, rzecznik Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Pakiet nr 2
      
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu ponownie przeprowadził procedurę badania i wyboru najkorzystniejszej oferty dla pakietu nr 2, obejmującego linie nr 10, 11, 13, 17, 30, 31.
       Przypomnijmy, że w przypadku poprzedniej decyzji o wyborze najkorzystniejszej oferty dla pakietu nr 2 zostało wniesione odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej (KIO). Ponieważ odwołanie dotyczące sposobu wniesienia wadium dla wybranej w pierwszej kolejności oferty – złożonej przez konsorcjum Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu (PKS) i Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej (PKA) – zostało przez KIO uwzględnione, Zamawiający (ZKM) został zobligowany do wyboru następnej w kolejności oferty (więcej o tej sprawie https://www.portel.pl/artykul.php3?i=69077).
      
       Pakiet nr 3 – Arriva?
      
W identyczny sposób wadium zostało wniesione również w przypadku oferty złożonej przez PKA dla pakietu nr 1 (obejmującego linie nr: 6, 8, 14, 15, 18, 19, 20) oraz oferty złożonej przez PKS dla pakietu nr 3 (7, 9, 12, 16, 21, 22, 23, 100). Dlatego też Zamawiający, mając na uwadze orzeczenie KIO z 17 października, odrzucił oferty złożone przez Spółki PKA (pakiet nr 1) i PKS (pakiet nr 3). W przypadku pakietu nr 3 wybrana została kolejna oferta – złożona przez Arriva Spółka z o. o. z siedzibą w Toruniu.
      
       Warbus nie
      
W efekcie ponownego badania i oceny oferty złożonej przez Spółkę Warbus na pakiet nr 2 w dniu 12 listopada wszyscy oferenci zostali powiadomieni o unieważnieniu czynności wyboru oferty tego wykonawcy.
       Przesłanką tej decyzji było niewykazanie przez Wykonawcę (Warbus) warunków udziału w postępowaniu – Wykonawca nie złożył w sposób prawidłowy i skuteczny listy podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust.2 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp), ani informacji o tym, że nie należy do grupy kapitałowej.
       Zamawiający (ZKM w Elblągu), zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie, wezwał Wykonawcę (Warbus) do uzupełnienia dokumentacji oferty. Wykonawca dostarczył dokument w formie faksu, lecz nie został on potwierdzony oryginałem lub w formie kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem. Informacja przesłana tylko w formie faksu pozostaje w sprzeczności z postanowieniami SIWZ punkt VII ust. 3 i następne.
       [...]
       Biorąc pod uwagę powyższe przesłanki, Zamawiający nie mógł dopuścić do zawarcia umowy, która może ulec unieważnieniu, dlatego też wykluczył Warbus spółka z o. o. i odrzucił jej ofertę.
      
       Procedura trwa
      
Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia w terminie do 10 dni od ogłoszenia zawiadomienia mogą składać odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej. Ponadto, obie elbląskie spółki (PKA i PKS) skorzystały z przysługującego im prawa wniesienia odwołania od decyzji Zamawiającego (odwołania dotyczą unieważnienia postępowania i odrzucenia oferty dla pakietu nr 1 oraz odrzucenia oferty dla pakietu nr 3). Dlatego też obecnie procedura związana z przetargiem nadal trwa – Zamawiający, zgodnie z przepisami prawa zamówień publicznych, oczekuje stanowiska Krajowej Izby Odwoławczej w sprawie poszczególnych odwołań.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • I zaraz okaze sie ze nikt nas nie bedzie wozil:P
 • ALP i PKA niech zrobi autobusy jakie spuszczają się regularnie a to z oleju napędowego a to z silnikowego i non stop ulice są zalane tym ścierwem. Kto te autobusy do ruchu dopuszcza?!!!!!
 • mi. .mi mi. .. mimiiiii. .. MICHAŁ! Halo, chłopie, obudź się! No mówię wam, trzeba chłopakiem porządnie potrząsnąć, chodzi totalnie nieprzytomny, już papla byle co i byle kiedy i jak zwykle nie na bieżące sprawy. Co z tymi torami na Pocztowej, wiesz już czy nie? Bo tramwaj się chyboce.
 • no i prosze przez nieudolnosc urzednicza, ,haso Wilka ze obnizy ceny biletó komunikacji miejskiej spełnione beda w 1000%. .po prostu nic nie bedziemy płacili bo nikt nas nie bedzie woził i tak kolejne hasła. .OJ PISIORY PISIORY 5
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  2
  PISIOREK(2013-11-13)
 • A czym ty jeździsz cwaniaczku ? Bo jak Wartburgiem to ostatni twój przegląd
 • W obrębie miasta rozbudować sieć linii tramwajowych, a autobusy zminimalizować do minimum. Poza tym w takim przypadku rękę na linie autobusowe mogłyby położyć Tramwaje Elbląskie. Wówczas nie mielibyśmy tego typu problemów z różnego rodzaju wątpliwymi przewoźnikami z poza naszego miasta. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwy problem lecz chyba do zrealizowania dla dobra nas wszystkich.
 • W państwie Tuska, a w naszym miescie Wilkowyje mechanik i policjant dostaje w łapę i z autobusu leje sie wszystko c tylko mozliwe na ulice, byleby koła sie kręciły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  2
  GallAnonim(2013-11-13)
 • Po co jeździć tym syfem ? Nie lepiej jeździć własnym czystym autem, rowerem albo nawet piechotą nie dopłacając do tego smrodu ?
 • powinno być jasno zaznaczone w ogolnych warunkach przetargu ze udział w nim biorą jedynie firmy z Elbląga!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4
  3
  Mpower(2013-11-14)
 • Co do firmy PKA proponuję aby syndykiem został Pan Henryk Wiśniewski. Szczęśliwego Nowego Roku 2014
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  0
  magdalena1984(2013-12-29)
Reklama