UWAGA!

Którędy pojadą rowerzyści

 Elbląg, Którędy pojadą rowerzyści
fot. Anna Dembińska

Jak ostatecznie będzie przebiegać ścieżka rowerowa w ciągu ul. Kościuszki i Agrykola? - Obserwując prace wykonawcy mam pewne wątpliwości – napisał do nas jeden z Czytelników. Sprawdziliśmy, jakie rozwiązania zawiera projekt budowlany. Zobacz zdjęcia z budowy.

- Czy mają Państwo projekt budowy drogi rowerowej Królewiecka-Wspólna, Agrykola-Górnośląska? Mam pewne wątpliwości co do projektu na ulicy Górnośląskiej. Na mostku nad rzeką Kumielą wykonano kostkę szarą, więc wygląda na przerwanie drogi rowerowej (chyba, że będzie to kawałek pieszo-rowerowy), przez przejście dla pieszych tuż za mostkiem jest już wykonany chodnik i widać że będzie droga rowerowa, co sugerowałoby, że przez mostek jest chodnik pieszo-rowerowy. Czy przebieg będzie zatem zrobiony tak, że przejeżdżamy przez mostek, przejście, obok przystanku autobusowego i dalej przez Agrykola aby wjechać na Dolinkę? Dodatkowo jaki będzie ogólnie przebieg drogi rowerowej od cmentarza do Królewieckiej? - napisał do nasz jeden z Czytelników.

Na prośbę Czytelnika sprawdziliśmy, jak zaprojektowano ścieżki, które wraz z towarzyszącą infrastrukturą będą kosztować w sumie ok. 4,1 mln złotych i mają być gotowe do czerwca przyszłego roku. W poszczególnych plikach prezentujemy projekty, które otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego (Kościuszki od Królewieckiej do wysokości cmentarza, Kościuszki od cmentarza do Wspólnej oraz Agrykola), projektowana ścieżka jest zaznaczona na niebiesko). Wynika z nich m.in., że ścieżka rowerowa w ciągu ul. Kościuszki (na wysokości ul. Spacerowej i przejścia dla pieszych przy przystanku autobusowym koło cmentarza), będzie prowadzić na drugą stronę jezdni i dalej do ul. Królewieckiej przez nową kładkę, która powstanie na Kumieli.

- Przy mostku na ul. Górnośląskiej będzie wspólny ciąg pieszo-rowerowy z uwagi na ograniczenia szerokości oraz na dostosowanie się do istniejącego ciągu – informują dodatkowo urzędnicy z Zarządu Dróg.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje m.in. budowę dwukierunkowej asfaltowej ścieżki rowerowej o długości prawie 2 km w ciągu ul. Kościuszki (od ul. Królewieckiej do Wspólnej z budową kładki dla rowerzystów przez Kumielę), budowę dwukierunkowej asfaltowej ścieżki rowerowej o długości ok. 500 m w ciągu ul. Agrykola (od ul. Kościuszki do Górnośląskiej) wraz z odcinkiem jednokierunkowym w ciągu ul. Górnośląskiej), a także przebudowę chodników, przejazdów dla rowerów, zatok autobusowych, oświetlenia ulicznego i budowę miejsc parkingowych w sąsiedztwie cmentarza przy ul. Agrykola.

RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Gospodarka

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Ta inwestycja to ogromny plus dla rekreacji i atrakcyjności miasta. Ścieżki rowerowe powinny być dosłownie wzdłuż każdej głównej ulicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  48
  11
  Jjrr(2021-03-30)
 • Patrzcie, patrzcie. .. a szlachta z Sienkiewicza, Brzeskiej, Mickiewicza ma parkingi z pieniążków budżetu obywatelskiego. A można by wybudować więcej ścieżek, które poprawiaja bezpieczeństwo i wspomnianą już atrakcyjność Elbląga. Ale po co. .. 265 tys w 2016 roku poszło na budowę parkingu na terenie miasta dla mieszkańców z Kościuszki, a Ci z Brzeskiej, gdzie dzieci wpadają pod samochody, bo poparkowane inni ja chodnikach, będą mieli za 150 tys parkingi. Tez z Naszych pieniędzy; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15
  11
  Budżet anty-obywatelski(2021-03-30)
 • Kiedy ścieka rowerowa wzdłuż Mickiewicza? Parkingi porobione wzdłuż ulicy, a rowerzyści drogą się przeciskają z samochodami. Jeśli maja tam być parkingi to maja być płatne!!!!!
 • Może Portel zająłby się szcepieniami w Elblągu a w zasadzie ich brakiem ? Dzisiaj się rejestrowałem to w najbliższym miesiącu nie ma szczepień w Elblągu, a najbliżej w Tolkmicku hahaha. Województwo warmińsko-murzyńskie na czele z COVIDem i ostatnie - jeśli chodzi o szczepionki. Wracając do tematu - bez problemu zarejestrowałem się w Gdańsku na Akademii Medycznej - i tam dzisiaj mam szczepienia. Zdrowia życzę
 • Co za dur, ,, n tak wymusla chodniko sciezki rowerowe. Jedz ce, ,ie do i innego miasta i zobacz jak to powinno wygladac. Chodnok to chodnik a sciezka dalej od pieszych. A w Elblągu projektanci CHYBA szkoly nie MIELI.
 • Czy wejdzie przepis w Elblągu ze kto parkuje na chodniku ten placi. Ustawić parkomaty, niech płaci za zniszczone chodniki. Chodniki dla pieszych. A w Elblągu samowola. Gdzie jest rządzący tym miastem.
 • @Rowerowo 2021 - Sciezki porobili szlachcie na rowerach, a co z ludzmi? Kiedy parkingi. Nie ma gdzie zaprkować samochodów, trzeba jeździc w koło i suzkac miejsc zeby zaprkować samochod.
 • Barbarzyństwo i skandal, a przede wszystkim marnotrawstwo i bezmyślność - wszystko zaś po to, żeby leniuchy i truciciele z ratusza mogli sobie parkować swoje trujące blaszaki pod samym cmentarzem (bo na sam cmentarz wjechać jeszcze nie mogą, choć pewnie by chcieli). Kiedy te wybory, bo przecież patrzeć na tę nieudolność się nie da. Hashtagi: #referendum
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  6
  lubie.kefir(2021-03-30)
 • @Jerzy Lebioda - Bardzo dobrze że nie ma gdzie parkować blachosmrodow oby jak najmniej parkingów awiwcej ścieżek rowerowych. A jak ci się nie podoba to orzesiadz się na rower wtedy będziesz mógł parkować gdzie tylko chcesz
 • Wystarczy w google maps kliknąć na ludzika, zrzucić go na holandię i zobaczyć jak powinny wyglądać ścieżki rowerowe. Ehhh a u nas dalej fuszerka i marnotrawienie przestrzeni.
 • Mają ludzie problemy. Masakra
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  3
  Kierownik(2021-03-30)
 • Myślę że chyba ta ścieżka rowerowa była uzgadniana z panem radnym i chyba pan Kamm nad tym czuwa? Nie ma innej opcji.
Reklama