UWAGA!

Marszałkowie spotkają się z Chorwatami

O współpracy międzynarodowej samorządów, promocji polskich regionów i jej znaczeniu gospodarczym oraz o praktycznym wykorzystaniu funduszy unijnych będą rozmawiać uczestnicy najbliższego posiedzenia Konwentu Marszałków Województw RP. Na to posiedzenie, które odbędzie się w dniach 11-12 sierpnia w Rynie na Mazurach, przyjeżdża delegacja regionów z Chorwacji.

- Posiedzenie w Rynie otwiera półroczny okres przewodnictwa Warmii i Mazur w Konwencie Marszałków - mówi Jacek Protas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. – Oprócz reprezentantów polskich regionów przyjadą do nas także goście ze Związku Żupanii Chorwackich, przedstawiciele rządu i parlamentu chorwackiego. Goście przyjeżdżają do nas w ważnej dla Chorwacji chwili, bo jest ona na ostatniej prostej do Unii Europejskiej. Przed akcesją uczyliśmy się funkcjonowania Unii Europejskiej od innych krajów członkowskich, teraz możemy się dzielić z innymi naszymi doświadczeniami.
       Chorwaci chcą poznać nasze doświadczenia i zobaczyć inwestycje, powstałe dzięki środkom pomocowym. Gości interesuje głównie rozwój małych miast, a także praca reprezentacji samorządowych, na których czele stoi teraz marszałek z Warmii i Mazur Jacek Protas. Z naszym regionem chce nawiązać bliższą współpracę Województwo Splitsko-Dalmatyńskie.
       Pierwszego dnia obrad Konwentu Marszałków (11 sierpnia) goście będą rozmawiać o problemach współpracy międzynarodowej na tle priorytetów polskiej polityki zagranicznej i współpracy samorządów województwa z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. Odbędzie się także debata na temat promocji polskich regionów i o tym, jak sukces wizerunkowy przekuć w sukces gospodarczy. W drugim dniu (12 sierpnia) przewidziano wystąpienia Bogdana Borusewicza, Marszałka Senatu RP, pod którego patronatem odbywa się Konwent, a także przedstawicieli polskich ministerstw i chorwackiego parlamentu. Podczas spotkania podpisane zostaną listy intencyjne o woli współpracy pomiędzy Związkiem Województw RP a Związkiem Żupanii Chorwackich oraz między Województwem Warmińsko-Mazurskim a Województwem Splitsko-Dalmatyńskim.
      
Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Chorwacja doskonały partner u nas roi się od Chorwatów na Mazurach zwłaszcza w sezonie urlopowym. Zamek w Rynie fajna rzecz ( dla mnie za droga ) za publiczne pieniądze to i dwa tygodnie można siedzieć. Z tego spotkania to tylko ból glowy bedzie po drinkach. Ale sobie wymyślają notable z PO
  • tak imprezka dla urzedników która nic nie przymiesie dobrego. Będa chrzanić że wymienili doświadczenia i była bardzo owocna.
  • Jak fajnie jak się wycina NIEWYGODNE KOMENTARZE - czyżby komuna wróciła czy musicie trzymać prosto PALUSZEK
  • Cieszą obrady Konwentu wszak w końcu zapanuje innowacyjność w naszym województwie, szkoda, że tak mało uwagi poświęcono udziałowi w tym prestiżowym przedsięwzięciu regionowi elbląskiemu. Mam nadzieję, że budowa portu lotniczego o statusie międzynarodowym i terminalu cargo wzmocniła by pozycję Elbląga i stworzyła perspektywę rozwoju parku technologicznego w naszym mieście.
  • niewątpliwie będzie też rewizyta na nasz koszt
Reklama